صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: یه تجربه تلخ با زرین پال

3 بار تشکر شده در 3 پست

یه تجربه تلخ با زرین پال

سلام

یه انتقال تجربه می خواستم انجام بدم با عزیزانی که تازه می خوان وارد بازار دیجیتال بشن ، و برای اینکار می خوان سیستم پرداخت خودشون رو انتخاب کنن
    جدای از اینکه باید زیر ساخت های فعلی ، کادر تخصصی فعلی و خدمات فعلی یک سیستم پرداخت آنلاین واسط رو بررسی کنید باید نیم نگاهی به آینده داشته باشید.

بذارید یک مرور از تجربه 10 ساله من داشته باشیم ، 10 سال پیش که میخواستم یک سیستم پرداخت واسط انتخاب کنم ، زرین پال رو انتخاب کردم چون بیشتر تبلیغات میکرد اما بعد از مدتی فهمیدم بالاترین کارمزد رو بین بقیه همکاران دارن دریافت می کنن همین باعث شد خروج کنم به سمت دیگر درگاه های پرداخت که انصافا با کیفیت هم بودن از زرین پال خروج زدم چون اون زمان بدترین نحوه پاسخگویی به مشتری رو داشت چه از نظر صبر و حوصله اپراتور ها چه از نظر زمان پاسخگویی ، تنها نکته مثبت این بود که گاهی خود مدیر اصلی جواب تیکت هارو میداد که اونم بخاطر خساست در جذب نیروی کار کافی بود !!! حالا شما فکر کنید بخاطر احترام و اهمیت بوده !!

اما فکر می کنید ماجرا تموم شد ؟ خیر با یه رانت محض همه ی درگاه ها مسدود شدن طبق یک قانونی ، اما زرین پال دوباره سرپا بود و ما مجبور شدیم برگردیم به زرین پال ، ایندفعه زرین پال فرق کرده بود، ظاهر جدید و شیک ، کاهش کارمزد به 1% به عنوان پایین ترین کارمز و حتی در برخی موارد کارمزد 0 درصدی ... اما بعد از یه تجربه اجباری و تحمیلی مجدد از سوی سازمان ، باز هم این تجربه به تلخی رسید ...

چرا ؟ چون همچنان سیاست های کلی این شرکت عوض نشده و بی سلیقگی رو از قدیم با خودش یدک کشیده ، امروز همچنان تسویه مبالغ 2 روز دیرتر نسبت به بقیه همکاران انجام میشه ، که این ویژگی از خوی کسب منفعتی که داشتن به یادگار مونده تا بتونن با رسوب بیشتر اموال کاربران کسب سود کنن . همچنان مراحل و زیرساخت های ثبت نام دارای ایراد است به عنوان مثال ، شما تلفن ثابتی که اعلام می کنید بطور اتوماتیک قابلیت احراز هویت ندارید !! باید هر موقع که اونا زنگ میزنن خونه باشید !! فرض کنید کارمند هستید و اینها هر روز هم بخوان زنگ بزنن شما نیستید که جواب بدید ! و حتی اگه عضوی از خونواده شما تماس رو پاسخ بده و بگه این شماره متعلغ به ایشونه ، باز هم احراز هویت انجام نمیشه و حتماباید صدای دلنشین شما شنیده بشه ..

مجموعا با یک گذار 10 ساله متوجه میشیم سیاست های کلی یک کسب و کار شاید ظاهر متفاوتی به خود بگیره ، اما شیرازه و بدنه اصلی اون چیزی هست که خواهد بود ، اگر امروز یک ایراد بنیادین در سیستم میبینید مطمئن باشید این ایراد در آینده خودش رو بازهم نشون خواهد داد ، بنابراین توی انتخاب هاتون دقت کنید .

من به شخصه بعد از کلی همکاری با زرین پال به دلیل عدم توانایی حضور در زمان نامقرر پای تلفن ثابت ، دچار مسدودیت حساب شده ام ، چند بار هم تماس تلفنی گرفتم پشت انتظار 15 دقیقه ای تلفن پوسیدم !! و این هم یادگار دوران قدیم شان است که تیکت ها دیر پاسخ داده میشدن و این ویژگی بد ، امروز با آوای انتظار طولانی مدت تلفنی زرین پال دوباره خودنمایی کرده است.

موفق باشید
    ویرایش توسط Mohsen1368 : 2020-04-09 در ساعت 15:02

Aria Ads آواتار ها
    35 بار تشکر شده در 18 پست
    اتفاقا بنده هم یک مشکلی برای حسابم پیش اومده بود بابت زرین کارت در بانک آینده. اما خیلی خوب پیگیری کردند و با همین تماس های تلفنی مشکل بنده حل شد.
    از بابت تسویه هم ما در طول این ۸-۹ سال مشکلی نداشتیم مخصوصا با اضافه شدن زرین کارت.

مشکل دیگر درگاه ها هم "تا حد زیادی" عدم داشتن سیاست کاری و گاها طمع بوده.
    به وی پی ان فروش ها، انواع و اقسام سایتهای غیرمجاز از نظر دولت به راحتی و حتی بدون خواستن کارت ملی یا مدرک موثق درگاه میدادن. خود بنده از این موضوع متضرر شدم. جی پال بود چی بود...!
    در مورد زرین پال حتی یک بار یک سایت بعد از دریافت وجه دیگه پاسخگو نبود، طوری پیگیری کردند که خود طرف بعد از یک هفته با من تماس گرفت و سرویس رو دو دستی تقدیم کرد.

قطعا جا برای بهتر شدن خیلی داره مثل پیدا کردن راه حلی برای نسخه ios اما خب...

امیدوارم با کمی صبوری باهاشون تلفنی صحبت کنید تا مشکل شما هم حل بشه.
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

3 بار تشکر شده در 3 پست
    اشتباه برداشت کردید ، تسویه حساب ها مرتب انجام میشه اصلا مگه می تونن تسویه نکنن ؟!! پروسه زمانی تسویه حساب ها توی زرین پال 2 برابر حالت معمول در دیگر سایت هاست ...

واقعا بهتون تبریک میگم بابت صبر تون که تونستید تماس تلفنی برقرار کنید ، من حدودا 3 بار تلاش کردم در ساعات مختلف شبانه روز هر بار با 15 دقیقه انتظار تماس ام نیمه کاره رها شد.

چطور اینقدر راحت دیگر درگاه های پرداخت رو یکجا باهم و با یک چوب میزنید ؟!!! واسم عجیبه این رفتار و قضاوت تون !!! من یه همکاری میان مدت با پارس پال و آرین پال داشتم اینُ ذکر نکردم که برداشت تبلیغ نشه ، بسیار بهتر بود نه طمعی بود نه سیاست های مشکل داری ، به تازگی مجوز رسمی شونُ هم دریافت کردن ...در کل درگاه خوب زیاد میشه پیدا کرد الان دیگه 10 سال پیش نیست که با رانت و فشار ، همه رقبا رو محدود کنن فقط زرین پال بمونه ، خیلی از وبسایت ها جدید اضافه شدن و انصافا کادر های جوان و توانمند تازه نفسی هستند که ایده هاشون بسیار قوی تر و بهتره ، فقط میزان بودجه مالی شون برای تبلیغ اونقدری نیست که بخوان مانور بدن ، و باز هم من بخاطر تبلیغ خودداری میکنن از ذکر نام

Aria Ads آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen1368 نمایش پست ها
    چطور اینقدر راحت دیگر درگاه های پرداخت رو یکجا باهم و با یک چوب میزنید ؟!!! واسم عجیبه این رفتار و قضاوت تون !!! من یه همکاری میان مدت با پارس پال و آرین پال داشتم اینُ ذکر نکردم که برداشت تبلیغ نشه ، بسیار بهتر بود نه طمعی بود نه سیاست های مشکل داری ، به تازگی مجوز رسمی شونُ هم دریافت کردن ...در کل درگاه خوب زیاد میشه پیدا کرد الان دیگه 10 سال پیش نیست که با رانت و فشار ، همه رقبا رو محدود کنن فقط زرین پال بمونه ، خیلی از وبسایت ها جدید اضافه شدن و انصافا کادر های جوان و توانمند تازه نفسی هستند که ایده هاشون بسیار قوی تر و بهتره ، فقط میزان بودجه مالی شون برای تبلیغ اونقدری نیست که بخوان مانور بدن ، و باز هم من بخاطر تبلیغ خودداری میکنن از ذکر نام
    من همه رو نگفتم عزیز. گفتین درگاه هایی که بسته شدن منم یکی دو تا دلیلش رو گفتم بهتون. اونهایی که کار میکنن هنوز که خب Good for them!
    من صرفا تجربیات خودم رو با زرین پال گفتم. چون خطابتون به دوستانی که میخوان در عرصه دیجیتال کار کنن بود خواستم تجربیات بنده رو هم بخونن.

یه سوالی دلیلتون برای کار نکردن با درگاه های مذکور دیگر چیه؟
    چون گفتین "زرین پال دوباره سرپا بود و ما مجبور شدیم برگردیم به زرین پال". درگاه های دیگه که در پست ۳ نام بردین که در همین زمان فعال بودند...

3 بار تشکر شده در 3 پست
    شما ظاهرا خاطر تون نیست

3 سال پیش تمامی درگاه های پرداخت حذف شدن بی دلیل و بصورت کاملا فله ای ، یعنی تر ُ خشک رو باهم سوزوندن ، فقط و فقط یک درگاه پرداخت فعال بود اونم زرین پال ، که دلیل اولیه اش بخاطر دور زدن قانون بودن ، دامنه zarinpal.com فیلتر شد اما اینها رفته بودن دکمه های پرداخت رو روی دامنه zarinp.al سوار کرده بودن و سازمان نفهمیده بود ، و تشخیص نداده بود این دامنه رو هم فیلتر کنه ، برای همین بصورت کاملا اجباری وبمستر ها سرازیر شدن به سمت زرین پال تا کسب و کار شون آسیب کمتری ببینه ، یک کوچ و مهاجرت اجباری بود ، من اگه پام هم میشکست نمیرفتم سمت زرین پال بعد از اون تجربه اول تلخی که داشتم ...

ولی چه کنیم که قوانین و فیلتر های یک شبه ، آدمُ مجبور می کنه ... هیچ درگاهی فعال نبود توی اون دوره تاریخی ...

BehroozAhmadi آواتار ها
    97 بار تشکر شده در 66 پست
    نظرتون درباره درگاه اختصاصی بانک ملت چیه ؟

3 بار تشکر شده در 3 پست
    جناب بهروز ، من برای درگاه مستقیم اقدام کردم نماد اعتماد اینارو هم دریافت کردم اما باور تون نمیشه هنوز مُهر درگاه من خشک نشده بود از اداره مالیات تماس گرفتند گفتن برای پر کردن اظهار نامه تشریف بیارید !!! حالا من برای من پولش مهم نبود اما دو چیز منُ اذیت کرد ، اول اینکه باید کاغذ بازی هاشونو تحمل می کردم ، و دوم اینکه اینا معلوم نیست در آینده میخواستن چه تغییراتی توی قوانین مالیاتی ایجاد کنن و چه بلایی سر ما بیارن

بنابراین من همچنان درگاه های پرداخت واسط رو توصیه می کنم

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

نقل قول نوشته اصلی توسط Aria Ads نمایش پست ها
    من همه رو نگفتم عزیز. گفتین درگاه هایی که بسته شدن منم یکی دو تا دلیلش رو گفتم بهتون. اونهایی که کار میکنن هنوز که خب Good for them!
    من صرفا تجربیات خودم رو با زرین پال گفتم. چون خطابتون به دوستانی که میخوان در عرصه دیجیتال کار کنن بود خواستم تجربیات بنده رو هم بخونن.

یه سوالی دلیلتون برای کار نکردن با درگاه های مذکور دیگر چیه؟
    چون گفتین "زرین پال دوباره سرپا بود و ما مجبور شدیم برگردیم به زرین پال". درگاه های دیگه که در پست ۳ نام بردین که در همین زمان فعال بودند...

راستی من از نحوه گارد غیرمنطقی ای که گرفتید متوجه شدم دارید غیر عادی از زرین پال دفاع می کنید و با مشاهده پروفایل تون که دیدم کلا 10 تا دوست دارید و از این 10 تا یکیش آقای امیری موسس زرین پال هستش ، متوجه شدم دلیل دفاع تون چیه اما نخواستم به روتون بیارم و سعی کردم با منطق جواب شمارو داده باشم نه با مُچ گیری
    ویرایش توسط Mohsen1368 : 2020-04-10 در ساعت 16:18

8. کاربر زیر به خاطر این پست از Mohsen1368 تشکر کرده است :

Aria Ads آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen1368 نمایش پست ها
    جناب بهروز ، من برای درگاه مستقیم اقدام کردم نماد اعتماد اینارو هم دریافت کردم اما باور تون نمیشه هنوز مُهر درگاه من خشک نشده بود از اداره مالیات تماس گرفتند گفتن برای پر کردن اظهار نامه تشریف بیارید !!! حالا من برای من پولش مهم نبود اما دو چیز منُ اذیت کرد ، اول اینکه باید کاغذ بازی هاشونو تحمل می کردم ، و دوم اینکه اینا معلوم نیست در آینده میخواستن چه تغییراتی توی قوانین مالیاتی ایجاد کنن و چه بلایی سر ما بیارن

بنابراین من همچنان درگاه های پرداخت واسط رو توصیه می کنم

راستی من از نحوه گارد غیرمنطقی ای که گرفتید متوجه شدم دارید غیر عادی از زرین پال دفاع می کنید و با مشاهده پروفایل تون که دیدم کلا 10 تا دوست دارید و از این 10 تا یکیش آقای امیری موسس زرین پال هستش ، متوجه شدم دلیل دفاع تون چیه اما نخواستم به روتون بیارم و سعی کردم با منطق جواب شمارو داده باشم نه با مُچ گیری
    مچ گیری؟
    پس الان اگر یک نفری در مورد اسنپ تاپیکی بزنه و بگه من ۳۰ دقیقه دنبال ماشین گشتم و پیدا نشد و یکی از خوبی های اسنپ بگه میشه گارد و آخرش هم لاید به مچ گیری ختم میشه. آخه چه طرز فکریه!

در مورد آقای امیری مشخصه وقتی خدماتش رو به درستی برای من مشتری انجام میده به طبع نباید هم مشکلی باهاش داشته باشم.
    مشکلات شخصی که برخی سایتها یا توسعه دهنده ها باهاش داشتن هم روی انتخاب من نباید تاثیری بذاره. اگر دیر تسویه کنه / اگر تسویه نکنه / اگر آپ تایم نباشه و شکایات ازش زیاد باشه بله خب استفاده نمیکنم.

گارد؟ فضای انجمن فضای بازیه که همه بتونن تجربیات خودشون رو در هر تاپیک که دوست داشته باشن با بقیه در میان بگذارند. بنده هم با اینکه نیازی به توضیح نیست اما همین کارو کردم.
    خیلی از وبمسترهای همین فروم هم هنوز با زرین پال کار میکنن اما به خاطر همان تاپیک های قدیمی خیلی حوصله جنگ و جدل و سر و کله زدن بی مورد رو ندارن.

دیشب خواستم بگم گفتم الکی وقت گیر میشه اما خب چون نقل کردین: یک سری موارد مطمئنا مشکل از خود شما بوده و هست که هنوز کارتون برطرف نشده.
    اصلا چرا باید حساب مسدود بشه.
    تایم اداری هست که هست بنده تمامی مشکلاتم رو شماره همراه حل کردم. یک بار هم نگفتن خط ثابت. البته باز برمیگرده به مشکل شما!
    این همه سرویس دهنده ی دیگه چرا شما مجبوری با زرین پال کار کنی؟
    این همه سایت نماد اعتماد دارن فقط برای شما کاغذ بازیه؟
    ضمن اینکه اصلا تا درآمد به یک حدی نرسه مالیات کاری به اون صاحب درگاه نداره. تاپیک مفصل داره تو همین انجمن.
    آخر ما نفهمیدیم کاغذ بازی هست یا نیست. [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

متاسفانه تناقض در حرفهاتون خیلی زیاده.
    ویرایش توسط Aria Ads : 2020-04-10 در ساعت 18:47

3 بار تشکر شده در 3 پست
    شما چرا اصرار دارید وانمود کنید حتما مشکل از مشتری هاست و زرین پال قدیسه است و هیچکس حق اعتراض نداره و معترضین محکومن ؟ جز اینکه با این مجموعه دوستی و رفاقت دارید ؟

کل حرفای شما حول حاشیه است !! چرا من زرین پال کار کردم ؟ چون مجبورم کردن همه رو فیلتر کردن جز این . چرا الان موندم زرین پال ؟ خیر اصلا نموندم من همون شب ساعت ۱ نیمه شب اقدام کردم توی یه سایت دیگه ثبت نام کردم بنده خدا ها ساعت یک شب هم خدمات میدادن .

چرا مشکلم با زرین پال حل نشد ؟ چون زنگ میزنم ۱۵ دقیقه صبر میکنم جوابی نمیدن به تلفن.

چرا این تاپیکُ زدم ؟ چون بچه های تازه وارد مثل من گول ظاهر سایتُ نخورن و از الان یه آشنایی اجمالی با مدیریت ضعیف این مجموعه داشته باشن من نمیخوام بحثُ تخصصی کنم و فراتر قدم بذارم برید ببینید چرا کارمند های زرین پال بعد چند وقت بخاطر اشباع شدن شون توی مجموع و سقف کوتاه این شرکت استعفا میدن میرن این چیزا بماند جاش اینجا نیست !!!

فقط خواستم بگم اگه با کسی دوستی یا رفیقی نباید متعصبانه بیای ازش دفاع کنی ، وقتی ایرادی توی کارش وجود داره هرچقدم دفاع کنید بی فایدس . حالا هعی بیاین اینجا بگیر عیب از منه . بله عیب از منه ‌ کرونا رو هم من وارد ایران کردم . موفق باشید

و در مورد مالیات ؛ درگاه مستقیم بانک ملت من حتی یک ریال تراکنش نداشت و تازه از جعبه درش آورده بودم )) اما درخواست ثبت مالیاتی شده بود . میبینید کارهای شما رو ؟ چون اداره مالیات به شما گیر نداده پس در نتیجه به هیچکس گیر نمیده ؟ پس هرکی میگه مالیات گیر داده داره دروغ میگه ؟ چرا همش فکر میکنید شما حق اید بقیه باطل ؟

ramtin2025 آواتار ها
    1,261 بار تشکر شده در 527 پست
    سلام
    در ابتدا تشکر بابت به اشتراک گذاشتن تجربیات. خیلی عالی میشه که همه تجربیاتشون رو بیان کنند و عالی تر میشه اگه خوب و بد ذکر بشه. متاسفانه ما عادت داریم که فقط وقتی شاکی هستیم، تجربه هامون رو مطرح کنیم. منظور خودمم هستم به استارتر بر نخوره لطفا (گل)

متاسفانه چوب حماقت های مسئولین رو همیشه مردم و کسب و کارها میخورن. مثل همین الان که کارگر و کارفرما رو برای حقوق سال 99 به جون هم انداختن و خود دولت هیچ باری رو تحمل نمیکنه و هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنه. مسلما نه کارفرماها توان پرداخت حقوقهای بالا رو توی این شرایط اقتصادی دارن و نه کارگرا میتونن با حقوق کم زندگی کنن و منطقیش اینه که بار قسمتی از حقوق و بیمه رو دولت به دوش بکشه که فعلا سوریه و لبنان و غیره واجب ترن.
    در مورد بسته شدن تمام درگاههای واسط، نفس کاری که انجام شد درست بود و قوانین جدیدی وضع شد که بهتر از قبل بود و کمی بی بند و باری در این حوزه رو کاهش داد.
    اما روش اجرا، کاملا قرون وسطایی بود. در مورد زرین پال هم، خاطرم هست که فیلتر شد، اما دیرتر از بقیه و به مدت خیلی کوتاه. در این وسط من هم فکر میکنم که زرین پال حتما رابطه ای داشته اما صرفا داشتن رابطه باعث نشد که از مهلکه بیرون بیاد. بسیاری از درگاهها منتظر بودن ببینن که چی میشه و کی مشکل خودبخود برطرف میشه ( و خیلیا کلا سایتشون رو تعطیل کردن که البته خود این مساله جای شک و بحث زیادی داره) ولی زرین پال خیلی سریع و قبل از فیلتر شدن، برای قوانین جدید اقدام کرده بود تا جایی که از صحبتهام با آقای امیری خاطرم هست. البته مسلما این احتمال وجود داره که ایشون رابطه ای داشته که زودتر با خبر شده و در ابتدای کار فیلتر نشد ولی به هر حال شرایط جدید رو برآورده کرد و به کارش ادامه داد.

در حال حاضر درگاههای واسط زیادی فعال هستند که اگه از زرین پال راضی نیستین میتونین به سراغ بقیه برین. سیاست های هر شرکتی متفاوته و قرار نیست ما برای شرکت ها تعیین تکلیف کنیم. اگه شرایطش خوب نیست خیلی راحت بذارینش کنار. اقتصاد شناور همینه (که متاسفانه در کلان، توی ایران نداریم) و شرکتی که نتونه مشتریانش رو راضی نگه داره به مرور زمان از دور خارج میشه. پس جای نگرانی برای شما نباید باشه.
    اگر هم شرایطشون خوبه و شما دوست دارین باهاشون کار کنین که باید سود شرکت رو هم تحمل کنین. شرکت اگه نتونه درآمدی کسب کنه خب مسلما خدماتش هم افت میکنه. مخصوصا وقتی که این درآمد تنها از انباشت یکی دو روز بیشتر سرمایه باشه و کارمزدی از شما کم نمیشه قطعا باید قابل تحملتر باشه.

در پایان هم بگم من رابطه ای با زرین پال ندارم و ارتباطی هم باهاشون ندارم و توی لیست دوستامم نیستن صحبتهام صرفا نظر شخصی بود

موفق باشید
    پول، کثیف تر از اونه که هدف یک انسان واقعی باشه
    >> انسان باشیم <<

12. کاربر زیر به خاطر این پست از ramtin2025 تشکر کرده است :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین