صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47

موضوع: مقایسه فروشگاه ساز پرستا شاپ با اسکریپت فروشگاهی آوا (مشکلات اسکریپت فروشگهای آوا)

B.A.H.M.A.N آواتار ها
    1,149 بار تشکر شده در 377 پست
    اقا رامتین ولش ، فکر میکنی فردی متکبری مثل ایشون این حرفا رو قبول میکنن ؟! نه سیاست اینا دقیقا سیاست مایکروسافت در مقابل سیاست گوگله ، درآمد اینا به فروش محصولاتشون وابستس و اگه نتونه اینجا حرف خودشو به کرسی بشونه میدونه که کلی مشتری از دست میده
    با توهین کردن به جامعه چند میلیونی اوپن سورس ها فکر میکنید میتونید مشتریان فعلی خودتون رو حفط کنید؟ آیا اونایی که از آوا به عنوان فروشگاه ساز استفاده میکنند و به زحمت تعدادشون به 100 نفر هم میرسه ، اینا آدمای فهمیده ای هستن و این چند میلیون نفر که از فروشگاه های اوپن سورس استفاده میکنن نادون هستند ؟! مشکل شما اینه که زیادی اعتماد به نفس داری برادر جان
    کاربران خود میخوانند و خود میدانند و خود اوپن سورس را انتخاب مینمایند ، شما نیاز نیست به فکر کاربران باشید ، شما همون سی چهل نفر مشتری خودتون رو بچسبید که اوپن سورس ها اونا رو هم از دستتون درمیارن به همین زودی .

نقد و بررسی منصفانه و از روی علم !! خیلی مسخرس ، تو جواب همه سوالات نوشتین که در نسخه بعدی ارائه خواهد شد ، در آینده دور و نزدیک شاهد خواهیم بود ، این شد منصفانه ؟! در یک کلام آوا هیچ چیزی در حال حاضر نداره جز یه سری تخیلات ذهنی شما که در اینده میخواین روش پیاده کنید و شاید هم نکنید .

در ضمن شما خیلی خیلی بی منطق هستین ، شرمندم که اینو میگم ، هر کی بر علیه آوا حرف میزنه مشخصات کاربریش رو کپی پیست میکنید که مثلا از انجمن پرستاشاپه و حرفاش با تعصبه !! پس خودت از کجایی برادر جان ؟! تو خودت مگه از آوا نیستی ؟! پس چطور میخوای نقد منصفانه کنی؟ نقد رو کسی میکنه که بی طرفه ، شما این بحث ها رو باز کردین درحالی که در مقامی نیستین نقد کنید . وقتی تو از سیستم آوا هستی پس نظرات تو هم هیچ ارزشی نداره ، وقتی جناب عالی حق نقد کردن رو به خودت میدی در حالی که صاحب محصول هستی و این حق رو به طرف مقابل نمیدی ، مشخصه مشکل داری ، ترس داری ، مشتریانت دارن ته میکشن ، از اوپن سورس واهمه داری

بازم میگم شما تو توهماتت داری زندگی میکنی و فکر میکنی بیل گیتس یا استیو جابزی با توهماتت خوش باش عزیز

و در آخر اینو در جواب توهین شما به تمامی کاربران پرستاشاپ عرض میکنم که گفتین شعور و ادب ندارن و در سطح مدیرانشون هستن :

ادب رو جناب عالی ندارین که به خودتون اجازه میدین به میلیون ها نفری که از پرستاشاپ ، مجنتو ، اوپن کارت استفاده میکنند توهین کرده و آنها را افرادی با سطح دانش پایین قلمداد کنید ، در حالی که کاربران آوا اگه بیان داخل مدیریت پرستا گم میشن از بس امکانات داره توش .
    کسی شعور و دانش نداره که وقتی بن میشه با یه نام کاربری دیگه میاد اینجا پست میده تا کم نیاورده باشه ، یک مدیر انجمن پرستاشاپ اونقدر شعور و ادب داره که وقتی بن میشه صبر میکنه تا مدت محرومیتش تموم بشه وبعد میاد دوباره بحث رو ادامه میده ، همانطور که اقا رامتین اینکارو کردند ، پس دم از ادب و شعور نزنید که همه خندشون میگیره .

جواب دادن بلد نیستی شعر نگو ، برو دانشت رو بالا ببر تا در مقابل ده ها سوالی که کردم حداقل به یکیشون جواب بدی . آره همه میان و میرن و فروشگاه ساز آوا تو ذهن ها میمونه !! زهی خیال باطل

به سلامتی اوپن سورس و پرستاشاپ بزن لایکو

2. کاربران زیر به خاطر این پست از B.A.H.M.A.N تشکر کرده اند :

Avadevs.com آواتار ها
    153 بار تشکر شده در 113 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط B.A.H.M.A.N نمایش پست ها
    جواب دادن بلد نیستی شعر نگو ، برو دانشت رو بالا ببر تا در مقابل ده ها سوالی که کردم حداقل به یکیشون جواب بدی . آره همه میان و میرن و فروشگاه ساز آوا تو ذهن ها میمونه !! زهی خیال باطل

مشت نمونه خروار است

بعد از این جمله باید به حرف بنده که در زیر آمده رسیده باشید !

بنده نه فحاشی کردم نه فحاشی می کنم اما خیلی از دوستان من جمله mousanajafi کاربر که استارتر این تاپیک است فحاشی کرده و البته که شخصیت خود و خانواده خود را نشان دادند . بد نیست عکس زیر را نگاه کنید :

[برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

همین که کل کاربران تاپیک زیر پست این فرد بی ادب تشکر کرده اند نشان از یک گروه از افراد در همین سطح در پرستا شاپ می باشد و تمامی کاربرانی که این فروشگاه را انتخاب می کنند با همین سطوح از افراد با ادب ! رابطه خواهند داشت و باید پشتیبانی بگیرند ! که امیدوارم واقعا بگیرند .
    جواب ایشون رو ندادم چون ابتدا زیر پست فردی بی ادب با نام کاربری mousanajafi تشکر کرده اند و دوم اینکه همان پست اول تشخیص دادم حرف های ایشون هیچ پشتوانه ی علمی ندارند و همان "مغلطه و سفسطه" را اجرا می کنند که خودشان از آن نام بردند .

موفق باشید .
    ویرایش توسط Avadevs.com : 2013-12-01 در ساعت 11:45
    ASP.NET 4 / HTML 5 / CSS3 / AJAX / Jquery / Site Map XML / SQL Server / 3 Layer
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]//

4. کاربران زیر به خاطر این پست از Avadevs.com تشکر کرده اند :

202 بار تشکر شده در 84 پست
    به عنوان مدیر پرستاشاپ پارسی سعی میکنم بی طرف به این تاپیک نگاه کنم. قبل از هرچیزی هم میگم که رشته تحصیلی من نرم افزار هست و مطالعه زیادی دارم و با تمام جنبه ها آشنا هستم. هم از نظر امکانات و هم از نظر ظاهر و قالب و هم از نظر کد به خوبی پرستاشاپ رو میشناسم.
    شروع این بحث ها رو نمیدونم کجا بوده اما وجود این بحث های تخریبی از جانب دو طرف رو صحیح نمیدونم و امیدوارم بیش از این کش دار نشود. پیش از وارد شدن به بحث هم برای تیم آوا آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم موفقیت پایداری داشته باشند و نه گذرا. هیمن طور از سایر دوستان هم تقاضا میکنم سعی کنند از ایجاد چنین تاپیک هایی با حالت مقایسه خود داری کنند چون این تیم هم برای اسکریپت خودشون سرمایه گذاری کردن و نباید بحث های مقایسه ای جنبه تخریب هم داشته باشند. فضای رقابت باز هست و هرکس میتونه محصول خودش رو عرضه کنه. از طرفی تیم آوا باید به دور از جانب داری و جبهه گیری به انتقادها پاسخ بده و هر مطلب قایسه ای رو تخریب در نظر بگیره و به دنبال جو سازی علیه تیم مقابل باشد. رفتارهای ناشایستی مثل بررسی سابقه کاربران در پروفایل و یک سان کردن دانش کاربران با سابقه کاربری و ... مناسب مدیران و بازاریابان یک اسکریپت و نرم افزار نیست.

بدون شک ما از ماهیت فروشگاه آوا اطلاعی نداریم و میشه گفت در مورد فروشگاه هاه ساز یا هر برنامه ای که غیر متن باز است نمیتوان در باطن اظهار نظر کرد. تمام مواردی که دیده می شود ظاهر و امکانات هست و این که چقدر کد نویسی امن - سریع یا بهینه هست نمی توان اظهار نظر کرد.
    همین طور مطمئن هستم افرادی که از طرف آوا در این بحث شرکت کردند با ماهیت پرستا و همین طور امکانات آن به خوبی آشنا نیستند چون مطالبی غیر واقع و یا نا آگاهانه در گفته هایشان دیده می شود که به راحتی می توانم ثابت کنم. هرچند که پرستاشاپ متن باز است و می توانستند به راحتی متن را مشاهده کرده و همینطور رایگان است و می توانستند به رایگان نصب کرده و امکانات را بررسی کنند.

اگر لازم باشد توان پاسخگویی تمام اظهارات نادرست تیم آوا را دارم ولی فرصت چندانی نداشته و مناسب هم نمیدانم. فقط از نظر میزان کارایی پرستاشاپ و نداشتن نمونه موفق - چند فروشگاه موفق پرستاشاپی را در زیر فهرست میکنم و تاکید میکنم که این ها فقط چند فروشگاه موفق هستند و نمونه های بیشتری هم موجود است:
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

نکته بعدی در مورد سایت های معرفی شده توسط آواست. یکی از این سایت های دارای الکسای مناسب و فاقد پیج رنک گوگل است و یکی دیگر پیج رنک 1 گوگل را دارند. از زمان تاسیس این فروشگاه ها اطلاعی ندارم ولی نبود پیج رنک گوگل و داشتن الکسای مناسب به معنی ترافیک غیر مفید است (مثل خرید ترافیک یا تبلیغات)
    اگر این فروشگاه ها تازه تاسیس هستند تا 6 ماه آینده استفاده تبلیغاتی از آن ها بی معنی است چون موفقیت یک فروشگاه یا به طور کل یک سایت پایدار بودن موفقیت آن ها و واقعی بودن رنک های کسب شده است.

6. کاربران زیر به خاطر این پست از presta-shop.ir تشکر کرده اند :

Avadevs.com آواتار ها
    پیش از وارد شدن به بحث هم برای تیم آوا آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم موفقیت پایداری داشته باشند و نه گذرا.
    بنده برای افراد با این نگرش همیشه احترام قائلم و خواهم بود و اگر دوستان شما هم به همین منوال بحث کرده بودند بنده همانگونه پاسخگو بودم .

فضای رقابت باز هست و هرکس میتونه محصول خودش رو عرضه کنه. از طرفی تیم آوا باید به دور از جانب داری و جبهه گیری به انتقادها پاسخ بده و هر مطلب قایسه ای رو تخریب در نظر بگیره و به دنبال جو سازی علیه تیم مقابل باشد. رفتارهای ناشایستی مثل بررسی سابقه کاربران در پروفایل و یک سان کردن دانش کاربران با سابقه کاربری و ... مناسب مدیران و بازاریابان یک اسکریپت و نرم افزار نیست.
    همانطور که می بینید تاپیک توسط یک شخص فحاش و بی ادب زده شده است و عکس ناسزاهای ایشون هم پیوست شد بنده به هیچ کس نه بی احترامی کردم و نه می کنم اما یک تاپیک جامع و نه روی هوا خواهم زد و خواهید دید بنده جانبداری نمی کنم و در مقایسه خود نهایت انصاف را به کار می گیرم . نه مانند دوستان تبلیغات در پست مقایسه برای پول به جیب زدن که حتی خود کاربران پرستا هم این را اذعان کردند که جهت تبلیغات تاپیک زده اند .

همین طور مطمئن هستم افرادی که از طرف آوا در این بحث شرکت کردند با ماهیت پرستا و همین طور امکانات آن به خوبی آشنا نیستند چون مطالبی غیر واقع و یا نا آگاهانه در گفته هایشان دیده می شود که به راحتی می توانم ثابت کنم. هرچند که پرستاشاپ متن باز است و می توانستند به راحتی متن را مشاهده کرده و همینطور رایگان است و می توانستند به رایگان نصب کرده و امکانات را بررسی کنند.
    هر موردی نا آگاهانه یا غیر واقع از سمت بنده ذکر شده بفرمایید تا توضیح دهم البته که بنده مانند دوستان شما نیستم و توضیح می دهم تا اینکه جارو جنجال راه به اندازم .

اگر لازم باشد توان پاسخگویی تمام اظهارات نادرست تیم آوا را دارم ولی فرصت چندانی نداشته و مناسب هم نمیدانم. فقط از نظر میزان کارایی پرستاشاپ و نداشتن نمونه موفق - چند فروشگاه موفق پرستاشاپی را در زیر فهرست میکنم و تاکید میکنم که این ها فقط چند فروشگاه موفق هستند و نمونه های بیشتری هم موجود است:
    بنده نمونه ها را مشاهده کردم که خوشحالم حداقل شما مستدلتر از دوستانتان حرف می زنید و خوشحالم که با یک سیستم رایگان و اوپن سورس این سایت ها طراحی شده اند اما خوشحال می شوم در مورد هزینه تمام شده هر یک توضیحی بفرمایید و امیدوارم مانند صحبت های قبلی خود به حق و به دور از جانبداری توضیح دهید .

نکته بعدی در مورد سایت های معرفی شده توسط آواست. یکی از این سایت های دارای الکسای مناسب و فاقد پیج رنک گوگل است و یکی دیگر پیج رنک 1 گوگل را دارند. از زمان تاسیس این فروشگاه ها اطلاعی ندارم ولی نبود پیج رنک گوگل و داشتن الکسای مناسب به معنی ترافیک غیر مفید است (مثل خرید ترافیک یا تبلیغات)
    اگر این فروشگاه ها تازه تاسیس هستند تا 6 ماه آینده استفاده تبلیغاتی از آن ها بی معنی است چون موفقیت یک فروشگاه یا به طور کل یک سایت پایدار بودن موفقیت آن ها و واقعی بودن رنک های کسب شده است.
    می شود منطق خود را خراب نکنید و بفرمایید کدام یک Alexa نداشت ؟

About 9,750 index page results
    About 697 index page in results (0.33 seconds)

البته که نمونه ها در سایت ما زیاد است و فقط بنده دو نمونه را ذکر کردم هر دو سایت بالا کمتر از 4 ماه فعالیت داشته اند و می بینید که با چه سرعتی Index شده و Alexa پیدا کرده اند اما در مورد RANK گوگل اصلا ملاکی برای ارزیابی کوتاه مدت نیست و این را خوب می دانید و امیدوارم با اذعان این موضوع توسط خود شما موضوع را در سلامت کامل ادامه دهیم .

موفق باشید .
    ویرایش توسط Avadevs.com : 2013-12-02 در ساعت 00:09

8. کاربر زیر به خاطر این پست از Avadevs.com تشکر کرده است :

J4vad 

هر موردی نا آگاهانه یا غیر واقع از سمت بنده ذکر شده بفرمایید تا توضیح دهم البته که بنده مانند دوستان شما نیستم و توضیح می دهم تا اینکه جارو جنجال راه به اندازم .
    همانطور که گفتم فرصت چندانی برای پاسخ گویی به گفته های قبلی شما ندارم. اما بحث هایی در مورد امکانات پرستاشاپ زده شده که اکثر آن ها صحیح نیست.

بنده نمونه ها را مشاهده کردم که خوشحالم حداقل شما مستدلتر از دوستانتان حرف می زنید و خوشحالم که با یک سیستم رایگان و اوپن سورس این سایت ها طراحی شده اند اما خوشحال می شوم در مورد هزینه تمام شده هر یک توضیحی بفرمایید و امیدوارم مانند صحبت های قبلی خود به حق و به دور از جانبداری توضیح دهید .
    در مورد هزینه ها نمیشه خیلی توضیح داد و معمولا هزینه ها به صورت مقطعی بوده. به صورت یک جا مبلغی پرداخت نکردند و حتی برای شروع هیچ مبلغی هزینه نکردن.
    سایت سانتک یکی از نمونه هایی است که هزینه بسیار کمی داشته و با تکیه به تلاش موفق شده. این سایت فقط یک قالب عمومی خریداری کرده و هزینه دیگه ای نداشته
    سایت والاسان هم از نمونه هایی است که هزینه چندانی نکرده و به دلیل کم کار شدن در چند ماه گذشته رنک الکسا بسیار شدید افت کرده. تنها مبلغ پرداختی یک ماژول بوده و چند مورد رفع مشکل

می شود منطق خود را خراب نکنید و بفرمایید کدام یک Alexa نداشت ؟
    هرگز دو ویژگی رو کنار نخواهم گذاشت. اخلاق و منطق
    من نگفتم الکسا ندارند. برعکس گفتم الکسای مناسبی دارند.
    در مورد فروشگاه هایی که اعلام کردین گفتم یک مورد رنک گوگل ندارد و تا مدت 6 ماه نمیشه اظهار نظر خاصی کرد. در غیر این صورت فروشگاه های هستن که در مدت خیلی کوتا ه نتایجی رسیدن:

به طور مثال سه سایت آخر به طور دقیق کمتر از دو ماه از افتتاح سایتشون میگذره
    ویرایش توسط presta-shop.ir : 2013-12-02 در ساعت 04:36

10. کاربران زیر به خاطر این پست از presta-shop.ir تشکر کرده اند :

Avadevs.com آواتار ها
    همانطور که گفتم فرصت چندانی برای پاسخ گویی به گفته های قبلی شما ندارم. اما بحث هایی در مورد امکانات پرستاشاپ زده شده که اکثر آن ها صحیح نیست.
    دوست من این خیلی بد است یکی را متهم کنید و اتهام آن را نگویید لطفا وقت بگذارید و بفرمایید بنده چه چیزی به دروغ یا غیر واقع گفتم مطمئن باشید اینقدر شهامت دارم که اگر صحیح بفرمایید قبول کنم و بی جهت بحث نکنم .

در مورد هزینه ها نمیشه خیلی توضیح داد و معمولا هزینه ها به صورت مقطعی بوده. به صورت یک جا مبلغی پرداخت نکردند و حتی برای شروع هیچ مبلغی هزینه نکردن.
    سایت سانتک یکی از نمونه هایی است که هزینه بسیار کمی داشته و با تکیه به تلاش موفق شده. این سایت فقط یک قالب عمومی خریداری کرده و هزینه دیگه ای نداشته
    سایت والاسان هم از نمونه هایی است که هزینه چندانی نکرده و به دلیل کم کار شدن در چند ماه گذشته رنک الکسا بسیار شدید افت کرده. تنها مبلغ پرداختی یک ماژول بوده و چند مورد رفع مشکل
    این خیلی مهم است که شما مجموع هزینه های یک یا دو سایت را بفرمایید اینگونه حتی کاربران خود شما با دیدن بازخورد دیده بازتری نسبت به فروشگاه ساز پرستا پیدا خواهند کرد .

هرگز دو ویژگی رو کنار نخواهم گذاشت. اخلاق و منطق
    من نگفتم الکسا ندارند. برعکس گفتم الکسای مناسبی دارند.
    در مورد فروشگاه هایی که اعلام کردین گفتم یک مورد رنک گوگل ندارد و تا مدت 6 ماه نمیشه اظهار نظر خاصی کرد. در غیر این صورت فروشگاه های هستن که در مدت خیلی کوتا ه نتایجی رسیدن:

به طور مثال سه سایت آخر به طور دقیق کمتر از دو ماه از افتتاح سایتشون میگذره
    بله گوگل rank بعد از مدت زمانی خاص مشخص می شود و برای سایت های جدید تاسیس نمی توان آن را ملاک قرار داد .

موفق و پیروز باشید .

12. کاربر زیر به خاطر این پست از Avadevs.com تشکر کرده است :

J4vad 

دوست من این خیلی بد است یکی را متهم کنید و اتهام آن را نگویید لطفا وقت بگذارید و بفرمایید بنده چه چیزی به دروغ یا غیر واقع گفتم مطمئن باشید اینقدر شهامت دارم که اگر صحیح بفرمایید قبول کنم و بی جهت بحث نکنم .
    من کسی رو متهم نکردم. اگر این برداشت رو داشتین عذر میخوام. من فقط بیان کردم برخی از موارد به علت ناآشنا بودن به شکل صحیح مطرح نشده. به خودم اجازه نمیدم به کسی تهمت دروغ گویی بزنم. چند مورد رو مثال میزنم

مورد تغییر آدرس را به علت نقص امنیت دونستید. مثل این میمونه که بگیم چون ما ایرانی ها برای خونه هامون قفل میذاریم یعنی خونه های ایرانی نا امن هستند و چون مثلن توی کانادا قفل نمیذارن و هرکسی میتونه برای ورود به خونه تلاش کنه یعنی خونه های کانادا امن هست! در ضمن در پرستا آدرس بخش مدیریت قابل تغییر بوده تا مدیر همیشه اطمینان داشته باشد تلاشی برای کشف یا حدس رمز صورت نمیگیره.

در مورد کش گفتید. کشینگ در پرستا هم در دیتابیس و هم در کد و هم در محتوای استاتیک وجود داره. معماری سه لایه mvc با موتور smarty اجازه میده تا همیشه محتوای html به صورت کش شده و کامپایل شده load بشه و از طرفی پرستا با 4 سیستم کش روی سرور هم سازگاره و اگر روی سرور نصب بشه میشه استفاده کرد. کش در پرستا طوری تعبیه شده که همه توسعه دهنده ها به صورت خودکار از آن استفاده می کنند و کاری ندارند که در باطن چگونه پیاده سازی می شود. در نسخه جدید پرستاشاپ کش طوری تعبیه شده که محتوای داینامیک هم تا زمانی که تغییر نکنند کش میشن و این مورد به طور مثال در شاخه ها اعمال میشه و موارد مشابه.

مورد ارسال صفحات به موتورهای جستجو هم به صورت خیلی پیشرفته در پرستا وجود داره به طوری که شما تعیین میکنید چه صفحاتی در گوگل ایندکس نشوند.

ارتباط وب سرویسی با واسطه های پستی هم گفتید در پرستا وجود نداره که متوجه نشدم اگر وجود نداره پس چطوری به وب سرویس ها متصل میشه؟ علاوه بر ارتباط وب سرویسی با هر نوع وب سرویسی از نوع پستی یا پیامکی و .... خود پرستاشاپ دارای یک وب سرویس قدرتمند است که می تواند برای توسعه خارج از محیط فروشگاه مثل اپلیکیشن موبایل استفاده بشه.

نکته آخر هم در مورد مرورگرها گفتید. این مورد به طراح بستگی داره و تجربه نشون میده که در طراحی نوین استفاده از ابزارهای نوین و سازگاری با مرورگرهای قدیمی غیر ممکن یا پردردسر هست بنابراین همه طراح های حرفه ای دنیا به تازگی قالب های خود را با نسخه 8 به بالا مرورگر اینترنت اکسپلورر سازگار میکنن. این رو میتونید در سادگی قالب پیش فرض پرستا ببینید که برای سازگاری با مرورگرهای مختلف ساده مانده.

در نهایت به نظر میرسه شما بیشتر جنبه تخریب را پیش گرفتین تا بتونید موفق باشید. در این مورد از تجربه خودمون براتون میگم تا شاید با تغییر روش به کدزنی ادامه بدید و ما هم خوشحال هستیم که یک فروشگاه ساز ایرانی به حدی برسه که با پرستاشاپ و سایر فروشگاه سازها رقابت کنه و حتی بهتتر باشه و این رو فقط زمان مشخص میکنه. البته امیدوارم که مجدد این جمله باعث واکنش شما نشه!
    ما در دو سال گذشته هیچ نوع مقایسه ای بین پرستاشاپ و سایر فروشگاه سازها ارایه ندادیم بلکه فقط امکانات پرستاشاپ را شرح دادیم. مقایسه شدن با آوا هم من صحیح نمیدونم شروع این بحث ها کجا بوده ولی به گفته دوستانم شما شروع کننده بحث های مقایسه ای بودین و اصلن وجودش این تاپیک رو ضروری نمیدونم. البته ارایه کردن مقایسه مشکلی نداره و در جای خودش میتونه ارایه بشه و میتونید براش وقت بذارید.
    در دو سال گذشته هیچ فروشگاه سازی رو تخریب نکردیم. حتی وقتی مطلبی در انجمن ما مطرح میشد این رو به عهده کاربران میذاشتیم تا خودشون تصمیم بگیرن. برخلاف بعضی از فروشگاه سازهای دیگه که به صورت کورکورانه در انجمن های خودشون به دفاع یا تخریب میپردازند.
    ما در دو سال گذشته هیچ گونه تبلیغاتی نداشتیم و خود پرستاشاپ هم هیچ گونه تبلیغاتی در سراسر وب ندارد. چون تبلیغات توسط کاربران صورت میگیره. به طوری که حتی تا چند ماه قبل ما حتی در این انجمن هم حضور چندانی نداشتیم.

14. کاربران زیر به خاطر این پست از presta-shop.ir تشکر کرده اند :

Avadevs.com آواتار ها
    مورد تغییر آدرس را به علت نقص امنیت دونستید. مثل این میمونه که بگیم چون ما ایرانی ها برای خونه هامون قفل میذاریم یعنی خونه های ایرانی نا امن هستند و چون مثلن توی کانادا قفل نمیذارن و هرکسی میتونه برای ورود به خونه تلاش کنه یعنی خونه های کانادا امن هست! در ضمن در پرستا آدرس بخش مدیریت قابل تغییر بوده تا مدیر همیشه اطمینان داشته باشد تلاشی برای کشف یا حدس رمز صورت نمیگیره.
    لطفا از ابتدا تاپیک را بهتر بخوانید این رو بهتر هست به کاربرانتان بفرمایید که این را یک عیب گزارش کردند و بنده در جواب کاربر شما منطقی این موضوع را یادآور شدم خود شما می دانید وقتی نفوذ انجام شود حتی تغییر آدرس هم زیاد کاربرد ندارد و پیدا کردن آدرس مدیریت تغییر داده شده هیچ کاری ندارد .

در مورد کش گفتید. کشینگ در پرستا هم در دیتابیس و هم در کد و هم در محتوای استاتیک وجود داره. معماری سه لایه mvc با موتور smarty اجازه میده تا همیشه محتوای html به صورت کش شده و کامپایل شده load بشه و از طرفی پرستا با 4 سیستم کش روی سرور هم سازگاره و اگر روی سرور نصب بشه میشه استفاده کرد. کش در پرستا طوری تعبیه شده که همه توسعه دهنده ها به صورت خودکار از آن استفاده می کنند و کاری ندارند که در باطن چگونه پیاده سازی می شود. در نسخه جدید پرستاشاپ کش طوری تعبیه شده که محتوای داینامیک هم تا زمانی که تغییر نکنند کش میشن و این مورد به طور مثال در شاخه ها اعمال میشه و موارد مشابه.
    بنده هیچگاه موردی را بی علم و دانش بیان نمی کنم اگر به [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید] مراجعه کنید می توانید ببینید هیچ اشاره ای به طراحی سه لایه Caching نشده است و فقط تنها راه های بالابردن فعال کردن Smarty Cache Engine است که ربطی به طراحی و Cache سه لایه ندارد در موارد دیگر هم فقط تغییرات سروری ذکر شده است که همه کاربران نمی توانند روی Optimize کردن سرور دسترسی داشته باشند .

در فروشگاه ساز آوا همه این متد ها جا داده شده و کاربر بدون نیاز به کوچکترین تغییر همه را با هم خواهد داشت ، ابتدا External Cache یک موتور به مراتب قوتی تر از Smarty روی فروشگاه ساز فعال است ، سه لایه ظاهری ، منطقی و دیتابیس به راحتی و با کوچکترین نمایش ها Cache می شود خوب می دانید که خود SQL Server نسبت به MYSQL در زمینه Caching چقدر تفاوت و مزیت دارد در SQL Server هر نوع Connection باز شده Cache می شود و اصلا Caching در سیستم ما با Caching در پرستا یا هر سیستم Php ای دیگر زمین تا آسمون فرق می کند این باعث می شود یوزر از هزینه های کلان برای تهیه سرور و هاست در امان باشد . البته اگر متن دوستانتان در تاپیک را بخوانید آن ها بودند که اعلام کردند فروشگاه ساز آوا سیستم Caching ندارد ! و بنده هم با منطق و روی مستندات جوابشان را دادم .

مورد ارسال صفحات به موتورهای جستجو هم به صورت خیلی پیشرفته در پرستا وجود داره به طوری که شما تعیین میکنید چه صفحاتی در گوگل ایندکس نشوند.
    این مورد هم در فروشگاه ساز آوا وجود دارد و شما هر صفحه یا پوشه ای که نخواهید Index شود در web.config وارد می کنید ، اما بحث بنده بر سر الگوریتم های Index شدن بود که روی فروشگاه ساز آوا کار شده است .

تباط وب سرویسی با واسطه های پستی هم گفتید در پرستا وجود نداره که متوجه نشدم اگر وجود نداره پس چطوری به وب سرویس ها متصل میشه؟ علاوه بر ارتباط وب سرویسی با هر نوع وب سرویسی از نوع پستی یا پیامکی و .... خود پرستاشاپ دارای یک وب سرویس قدرتمند است که می تواند برای توسعه خارج از محیط فروشگاه مثل اپلیکیشن موبایل استفاده بشه.
    منظور سیستم اضافه کردن محصول در فروشگاه شخص و اضافه شدن آن از محیط مدیریت فروشگاه در پارسپیک بدون وارد شدن به پنل خود در پارس پیک و سفارش در سایت خود بدون مراجعه به پارسپیک بود که این را با استناد به صحبت های mousanajafi ایشان که استارتر تاپیک بودند عرض کردم . ([برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید])

نکته آخر هم در مورد مرورگرها گفتید. این مورد به طراح بستگی داره و تجربه نشون میده که در طراحی نوین استفاده از ابزارهای نوین و سازگاری با مرورگرهای قدیمی غیر ممکن یا پردردسر هست بنابراین همه طراح های حرفه ای دنیا به تازگی قالب های خود را با نسخه 8 به بالا مرورگر اینترنت اکسپلورر سازگار میکنن. این رو میتونید در سادگی قالب پیش فرض پرستا ببینید که برای سازگاری با مرورگرهای مختلف ساده مانده.
    دوست عزیز هم شما و هم من خوب می دانیم خارج کردن کاربرانی که مرورگر های قدیمی تر دارند از پروسه فروشگاه و تجارتمان یک ریسک بزرگ است شما باید آمادگی مراجعه هر کاربر با هر مرورگری را داشته باشید و این مانند آن می ماند که هر کسی با مرورگر قدیمی به فروشگاه یا مغازه شما آمد در آن بسته باشد .

در نهایت به نظر میرسه شما بیشتر جنبه تخریب را پیش گرفتین تا بتونید موفق باشید. در این مورد از تجربه خودمون براتون میگم تا شاید با تغییر روش به کدزنی ادامه بدید و ما هم خوشحال هستیم که یک فروشگاه ساز ایرانی به حدی برسه که با پرستاشاپ و سایر فروشگاه سازها رقابت کنه و حتی بهتتر باشه و این رو فقط زمان مشخص میکنه. البته امیدوارم که مجدد این جمله باعث واکنش شما نشه!
    برای شما متاثر شدم که با این لحن شیوا به سوی اتهام زنی رفتید بنده همه موارد را به بهترین شکل توضیح دادم و در بالا خواهید دید نه اتهامی در کار است و نه تخریب هر سیستم معایب و مزایایی دارد و باید این را قبول کرد کسی که نتواند قبول کند یعنی هیچ انتقاد پذیری در شما و دوستانتان وجود ندارد .

در دو سال گذشته هیچ فروشگاه سازی رو تخریب نکردیم. حتی وقتی مطلبی در انجمن ما مطرح میشد این رو به عهده کاربران میذاشتیم تا خودشون تصمیم بگیرن. برخلاف بعضی از فروشگاه سازهای دیگه که به صورت کورکورانه در انجمن های خودشون به دفاع یا تخریب میپردازند.
    ما در دو سال گذشته هیچ گونه تبلیغاتی نداشتیم و خود پرستاشاپ هم هیچ گونه تبلیغاتی در سراسر وب ندارد. چون تبلیغات توسط کاربران صورت میگیره. به طوری که حتی تا چند ماه قبل ما حتی در این انجمن هم حضور چندانی نداشتیم.
    یک سیستم اوپن سورس با یک سیستم تجاری زمین تا آسمون فرق می کند دوستان شما تاپیک زدند و بنده پاسخ دادم ، می شود یک تاپیک که توسط بنده زده شده و کسی تخریب شده را نشان دهید ؟ بنده اگر تاپیک می زدم چند عیب پرستا شاپ را می گفتم و چند مزیت آن را نه اینکه همه را اسمش را معایب بگذارم این چه نقد و بررسی منصفانه ای است ؟ دوستان شما تاپیک زدند و فروشگاه ساز آوا را بدون اینکه حتی 10 دقیقه با آن کار کرده باشند را زیر سوال بردند آن وقت بنده شدم تخریبگر ؟ بهتر است مساوات را رعایت کنید و در مورد کار دوستانتان هم نظریه بدهید .

موفق باشید .
    ویرایش توسط Avadevs.com : 2013-12-03 در ساعت 13:54

16. کاربر زیر به خاطر این پست از Avadevs.com تشکر کرده است :

J4vad 

بنده هیچگاه موردی را بی علم و دانش بیان نمی کنم اگر به [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید] مراجعه کنید می توانید ببینید هیچ اشاره ای به طراحی سه لایه Caching نشده است و فقط تنها راه های بالابردن فعال کردن Smarty Cache Engine است که ربطی به طراحی و Cache سه لایه ندارد در موارد دیگر هم فقط تغییرات سروری ذکر شده است که همه کاربران نمی توانند روی Optimize کردن سرور دسترسی داشته باشند .
    دوست من علم و دانش محدود نیست. صرف مطالعه این مطلبی که لینک دادید ماهیت پرستاشاپ رو بیان میکنه یا شما سری هم به امکانات و کدهای پرستاشاپ زدید؟
    معماری پرستاشاپ mvc و سه لایه مطلق است و یکی از موفق ترین نمونه های پیاده سازی سه لایه در جهان است. از نظر کدنویسی بسیار منظم و کاملن شی گراست. بسیار بهینه است به طوری که با چند خط کد میتونید ارتباطات گسترده با دیتابیس داشته باشید، فرم ایجاد کنید یا جداول رو نمایش بدید. این مطالب برای عموم نوشته شده و معماری پرستاشاپ کمتر جایی در اینترنت شرح داده شده.
    وجود سیستم های کش در sql server به معنی این نیست که mysql نمیتونه سیستم کش داشته باشه. پرستاشاپ به خوبی از متدهای کش در دیتابیس استفاده کرده. نمایش قدرت این کش کار من و شما نیست. متخصصانی در زمینه تحلیل سیستم ها باید نظر بدن و فقط وقتی که در عمل و محیط های شبیه سازی شده آزمایشگاهی این موارد رو بررسی کرده باشند. قرار نیست وارد بحث بهتر بودن php یا asp بشیم چون صدها مقاله از هر دو طرف این مورد رو بررسی کردند.

این مورد هم در فروشگاه ساز آوا وجود دارد و شما هر صفحه یا پوشه ای که نخواهید Index شود در web.config وارد می کنید ، اما بحث بنده بر سر الگوریتم های Index شدن بود که روی فروشگاه ساز آوا کار شده است .
    در مورد الگوریتم هایی که به کار بردید کاری ندارم اما میتونید بیشتر درباره عبارتی که به کار بردید توضیح بدید؟ "الگوریتم های index شدن"
    گوگل الگوریتم های ساده و واضح و مشخصی داره. گوگل از سئو سازی خوشش نمیاد و به دنبال همون اصول ساده ای است که مطرح کرده. الگوریتم ایندکس شدن هم شرح داده و همه استفاده می کنند. مهم نحوه استفاده مدیر فروشگاه از این امکانات است نه وجود این امکانات.
    پرستاشاپ تمام نیازهای سئو را در اختیار دارد و هیچ الگوریتم دیگری نیاز نیست. و در کل سئو یک چیز ظاهری است و هزاران کد نمیتونن اون رو بهینه کنند بلکه بیشتر جنبه انسانی و رفتارشناسی داره.

منظور سیستم اضافه کردن محصول در فروشگاه شخص و اضافه شدن آن از محیط مدیریت فروشگاه در پارسپیک بدون وارد شدن به پنل خود در پارس پیک و سفارش در سایت خود بدون مراجعه به پارسپیک بود که این را با استناد به صحبت های mousanajafi ایشان که استارتر تاپیک بودند عرض کردم
    به جز این حالت باشه دیگه استفاده از وب سرویس نیست. نه تنها پرستاشاپ که اکثر سیستم های فروشگاه ساز متن باز از همین متد استفاده می کنند و تمام روند سفارش را در داخل فروشگاه انجام میدهند.

دوست عزیز هم شما و هم من خوب می دانیم خارج کردن کاربرانی که مرورگر های قدیمی تر دارند از پروسه فروشگاه و تجارتمان یک ریسک بزرگ است شما باید آمادگی مراجعه هر کاربر با هر مرورگری را داشته باشید و این مانند آن می ماند که هر کسی با مرورگر قدیمی به فروشگاه یا مغازه شما آمد در آن بسته باشد .
    این یک تفاوت دیدگاه محسوب می شود. این دیدگاه شماست و من به آن احترام میذارم. اما وقتی درصد استفاده از یک محصول آنقدر پایین می آید که سازنده آن از پشتیبانی آن دست می کشد و استفاده از آن را اشتباه می داند سرمایه گذاری روی آن و از دست دادن قابلیت های نوین وب کاری بیهوده است. مقایسه و ملموس کردن این پدیده با جهان بیرون کمی دشواره. در جهان واقعی چیزی به نام مرورگر نداریم و شما برای وارد شدن به یک فروشگاه محدودیتی ندارید. اما فرض کنید فروشگاهی در دنیای واقعی با قراردادن کارت خوان بخواد تا عملیات پرداخت رو انجام بدید. این یعنی تا شما کارتی نداشته باشین نمیتونین خرید کنین. چیزی به نام تکنولوژی و مدرنشدن در دنیای تجارت واقعی وجود نداره و همه چیز سنتی است. بسته شدن فروشگاه برای یک عده به علت ناتوانی این افراد در فراهم کردن ابزارهای مرور اینترنت هست نه فروشگاه.

برای شما متاثر شدم که با این لحن شیوا به سوی اتهام زنی رفتید بنده همه موارد را به بهترین شکل توضیح دادم و در بالا خواهید دید نه اتهامی در کار است و نه تخریب هر سیستم معایب و مزایایی دارد و باید این را قبول کرد کسی که نتواند قبول کند یعنی هیچ انتقاد پذیری در شما و دوستانتان وجود ندارد .
    خب ظاهرن جمله من باعث واکنش شما شد. البته که انتقاد پذیری رفتار پسندیده ای هست و خوشحالم در شخصیت من وجود داره. این رو رفتار دو سال گذشته انجمن ما بیان میکنه. هرگونه انتقادی رو پذیرفتیم و مطمئن هستیم پرستاشاپ هم نه تنها نقص و کاستی داره بلکه باگ و عیب هم داره. من انتقاد چندانی از جانب شما ندیدم. به جز موردی که با لحن نامناسب بیان کردین ما به دنبال سلاخی کاربران هستیم.
    بیان کردن مفاهیم کلی و پیش روی با نمونه فروشگاه های ساخته شده با آوا بیان گر قدرت نیست. قدرت یک فروشگاه ساز به امکانات آن و بهینه بودن آن است. php و متن باز بودن این قابلیت را دارد تا به راحتی بررسی و نقد شود و این کمک میکنه تا سریع تر رفع عیب شود. صدها نفر در گیت هاب پرستاشاپ را بررسی و بهینه می کنند و این قدرتی که آوا فقط با تشکیل یک تیم حداقل 100 نفره میتونه به اون برسه.

بهتر است مساوات را رعایت کنید و در مورد کار دوستانتان هم نظریه بدهید .
    من اول از همه رفتار دوستانم رو نقد کردم. و خوشحالم که دوستانم هیچ کدام از گفته های من ناراحت نشده و همگی موافق گفته های من هستند و البته ممکنه مخالفت هایی هم داشته باشن که خودشون میان و مطرح میکنن
    حضور برای آگاه سازی و حتی تبلیغات مفیده ولی تا حد امکان باید از تخریب هم دوری کنیم.
    من بازهم میگم بهتره روی امکانات بحث بشه و چیزی که ملموس هست و قابل قیاس. بحث کردن در مورد مزیت mysql یا sql server یا php و asp بحث بی فایده ای است.
    به طور اصولی هیچ فروشگاه سازی نمیتونه بگه برتری داریم. قدرت پرستاشاپ توسط کارشناسان و برنامه نویسان بررسی شده و نه توسط سازندگان آن ها و همیشه گفته شده یکی از بهترین فروشگاه سازهای متن باز در جهان. وجود کلمه متن باز و رایگان هر گونه اسکریپت تجاری و غیر متن باز را از مقایسه جدا میکنه و مقایسه میتونه فقط در امکانات صورت بگیره.

من بخش مدیریت فروشگاه ساز آوا رو دیدم و با آشنایی کاملی که از پرستا دارم فقط میتونم بگم که از نظر امکانات در مقابل پرستاشاپ هنوز راه درازی در پیش دارید.
    یک توصیه دوستانه هم به شما میکنم. راهی که شما دارید میرید در ایران رفته شده. چندین اسکریپت فروشگاه ساز مطرح شدند و بعد از مدتی محو شدند. هزینه نگه داری یک اسکریپت در ایران بسیار بالاست و بعد از مدتی متوجه خواهید شد که با 400 تومان هزینه اولیه راهی به پیش نخواهید برد چون هزینه های جانبی این اسکریپت بسیار بیشتر خواهد بود. تحقیقات و به روز بودن و آشنایی با فنون روز هزینه های زیادی برای شما خواهد داشت و علت این که پرستاشاپ موفق شده این به روز بودن رو حفظ کنه درامدهای حاصله از مارکت خودش هست.
    شاید بهتر باشه دانش و تخصص خودتون رو در گسترش این اسکریپت برای نیازهای خاص متمرکز کنید و به دنبال بازارهای متوسط و کوچک نباشید تا به سرونوشت موارد مشابه دچار نشید. اصولن زبان asp زبان مناسبی برای ورود به این رقابت نیست و php و همینطور متن باز بودن گزینه مناسب تری است. این گفته به شکل واضحی در دنیای امروزی مشاهده میشه ولی با این حال این فقط یک نظر بود و بس و ممکنه اشتباه باشه.

18. کاربران زیر به خاطر این پست از presta-shop.ir تشکر کرده اند :

22 بار تشکر شده در 18 پست
    دوست من علم و دانش محدود نیست. صرف مطالعه این مطلبی که لینک دادید ماهیت پرستاشاپ رو بیان میکنه یا شما سری هم به امکانات و کدهای پرستاشاپ زدید؟
    معماری پرستاشاپ mvc و سه لایه مطلق است و یکی از موفق ترین نمونه های پیاده سازی سه لایه در جهان است. از نظر کدنویسی بسیار منظم و کاملن شی گراست. بسیار بهینه است به طوری که با چند خط کد میتونید ارتباطات گسترده با دیتابیس داشته باشید، فرم ایجاد کنید یا جداول رو نمایش بدید. این مطالب برای عموم نوشته شده و معماری پرستاشاپ کمتر جایی در اینترنت شرح داده شده.
    بله دوست عزیز اگر بنده کد های پرستا را ندیده بودم در این مورد نظریه نمی دادم ، در فروشگاه ساز آوا از ORM استفاده شده اما در همه جا استفاده از ORM صحیح نیست چون همه فشار روی کد خواهد بود و به هیچ عنوان فشار ها تقسیم نخواهد شد و زمان هایی که نیاز بوده است فشار ها به دیتابیس داده شده است و Store Producer برای آن نوشته شده است .

دوست عزیز امکان ندارد وب سایت یک سیستم در مورد معماری سیستم ارائه شده نظریه ندهد و اعلام نکند و تمام چیزی که بنده در این کد نویسی و پایگاه اطلاعاتی پرستا دیدم استفاده از Smarty Cache engine بوده است و بس به هیچ عنوان سه لایه واقعی در آن پیاده سازی نشده است چون با نگاه کوچکی در Core فروشگاه ساز متوجه آن خواهید شد .

وجود سیستم های کش در sql server به معنی این نیست که mysql نمیتونه سیستم کش داشته باشه. پرستاشاپ به خوبی از متدهای کش در دیتابیس استفاده کرده. نمایش قدرت این کش کار من و شما نیست. متخصصانی در زمینه تحلیل سیستم ها باید نظر بدن و فقط وقتی که در عمل و محیط های شبیه سازی شده آزمایشگاهی این موارد رو بررسی کرده باشند. قرار نیست وارد بحث بهتر بودن php یا asp بشیم چون صدها مقاله از هر دو طرف این مورد رو بررسی کردند.
    اصلا بحث MySQL و MSSQL و ASP.NET و PHP نیست چون هر کدام معایب و مزایایی دارند که هر سایتی هم آن ها را مقایسه کرده اگر برای ASP.NET بوده مزایای آن را گفته اگر هم برایPHP بوده مزایای PHP را گفته است .

اما در MYSQL مفهوم Caching به خوبی لحاظ نشده است چرا که بنده بیش از 5 سرور لینوکسی مدیریت می کنم و هم اکنون فشاری که 10 سایت روی یک سرور MYSQL می آورد در بهترین حالت Optimize شده و Caching به اندازه 100 سایت روی سروری است که SQL Server را کانفیگ کرده ام در MYSQL شما کمتر از نوشتن کدهای سمت دیتابیس استفاده می کنید و همیشه کد های شما 99% در کد سیستم شما لحاظ می شود و این یعنی گذاشتن کل بار روی دوش سیستم و نه موتور دیتابیس در مورد سیستم Caching هم فقط در MYSQL نسخه تجاری که توسط شرکت SUN ارائه شده مواردی لحاظ شده است که در حال حاضر 90% ارائه دهنده های هاستینگ ایرانی از نسخه رایگان آن استفاده می کنند .

در مورد الگوریتم هایی که به کار بردید کاری ندارم اما میتونید بیشتر درباره عبارتی که به کار بردید توضیح بدید؟ "الگوریتم های index شدن"
    الگوریتم های زیادی به کار رفته اما فقط یک نمونه آن را مثال میزنم در پرستا شاپ در قسمت های Url rewrite از شما عنواین با زبان EN را می گیرد و اگر غیر از این باشد Encoding زبان وارد شده را لحاظ نمی کند (حداقل در نسخه های فارسی شده آن بنده اینگونه مشاهده کردم) اما اگر به عنوان مثال به [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید] بروید می بینید که کلمات فارسی به خوبی در URL لحاظ شده است . این بحث بسیار زیاد است که جای بحث آن اینجا نیست .

گوگل الگوریتم های ساده و واضح و مشخصی داره. گوگل از سئو سازی خوشش نمیاد و به دنبال همون اصول ساده ای است که مطرح کرده. الگوریتم ایندکس شدن هم شرح داده و همه استفاده می کنند. مهم نحوه استفاده مدیر فروشگاه از این امکانات است نه وجود این امکانات.
    پرستاشاپ تمام نیازهای سئو را در اختیار دارد و هیچ الگوریتم دیگری نیاز نیست. و در کل سئو یک چیز ظاهری است و هزاران کد نمیتونن اون رو بهینه کنند بلکه بیشتر جنبه انسانی و رفتارشناسی داره.
    اجازه دهید این جمله کامل شما را به صورت کامل رد کنم و بنده اصلا این را قبول ندارم که 100% همیشه نحوه استفاده مدیر فروشگاه مهم است بنده معتقدم اگر این الگوریتم به خوبی پیاده سازی نشود اگر مدیر فروشگاه بهترین دیتا را وارد کند نتیجه نمی گیرد .

به جز این حالت باشه دیگه استفاده از وب سرویس نیست. نه تنها پرستاشاپ که اکثر سیستم های فروشگاه ساز متن باز از همین متد استفاده می کنند و تمام روند سفارش را در داخل فروشگاه انجام میدهند.
    فکر کنم در پست قبلی عرض کردم که به استناد چه چیزی این جمله بیان شده است .

این یک تفاوت دیدگاه محسوب می شود. این دیدگاه شماست و من به آن احترام میذارم. اما وقتی درصد استفاده از یک محصول آنقدر پایین می آید که سازنده آن از پشتیبانی آن دست می کشد و استفاده از آن را اشتباه می داند سرمایه گذاری روی آن و از دست دادن قابلیت های نوین وب کاری بیهوده است. مقایسه و ملموس کردن این پدیده با جهان بیرون کمی دشواره. در جهان واقعی چیزی به نام مرورگر نداریم و شما برای وارد شدن به یک فروشگاه محدودیتی ندارید. اما فرض کنید فروشگاهی در دنیای واقعی با قراردادن کارت خوان بخواد تا عملیات پرداخت رو انجام بدید. این یعنی تا شما کارتی نداشته باشین نمیتونین خرید کنین. چیزی به نام تکنولوژی و مدرنشدن در دنیای تجارت واقعی وجود نداره و همه چیز سنتی است. بسته شدن فروشگاه برای یک عده به علت ناتوانی این افراد در فراهم کردن ابزارهای مرور اینترنت هست نه فروشگاه.
    باز هم با احترام به جملات شما معتقدم با به وجود آمدن بستر اینترنت هنوز خیلی ها می روند و از خیابان خیلی چیزها را می خرند ، آیا باید آن نفرات را به دلیل اینکه با تکنولوژی پیش نمی روند حذف کرد و نادیده گرفت در دنیای اینترنت فراهم کردن بستر مناسب برای اینکه حتی یک مشتری را از دست ندهید بسیار مهم است و نباید اینقدر راحت از آن گذشت کرد .

خب ظاهرن جمله من باعث واکنش شما شد. البته که انتقاد پذیری رفتار پسندیده ای هست و خوشحالم در شخصیت من وجود داره. این رو رفتار دو سال گذشته انجمن ما بیان میکنه. هرگونه انتقادی رو پذیرفتیم و مطمئن هستیم پرستاشاپ هم نه تنها نقص و کاستی داره بلکه باگ و عیب هم داره. من انتقاد چندانی از جانب شما ندیدم. به جز موردی که با لحن نامناسب بیان کردین ما به دنبال سلاخی کاربران هستیم.
    بیان کردن مفاهیم کلی و پیش روی با نمونه فروشگاه های ساخته شده با آوا بیان گر قدرت نیست. قدرت یک فروشگاه ساز به امکانات آن و بهینه بودن آن است. php و متن باز بودن این قابلیت را دارد تا به راحتی بررسی و نقد شود و این کمک میکنه تا سریع تر رفع عیب شود. صدها نفر در گیت هاب پرستاشاپ را بررسی و بهینه می کنند و این قدرتی که آوا فقط با تشکیل یک تیم حداقل 100 نفره میتونه به اون برسه.
    بنده هیچ گاه به شما نسبت سلاخی ندادم و نمی دهم اینکه شما انتقاد پذیر هستید بسیار خوشحالم پس بهتر است به جای اینکه پست های بنده را بخوانید پست های کاربران انجمنی که از آن ها بتی پاک و بی شیله پیله ساخته اید و به بنده فحاشی کردند و برای برخی خط و نشان کشیدند را هم ببینید و فکر نکنید بنده از راه نرسیده این "صفت " را به کار بردم بنده شنیدم و بعد پاسخ دادم .

بنده نمی دانم چرا شما که اینقدر از علم و دانش صحبت می کنید هر بار واژه اوپن سورس را با PHP مخلوط می کنید [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید] فروشگاه سازی اوپن سورس به مراتب قوی تر از پرستا شاپ است و ASP.NET می باشد اما ما مشکلاتی در اوپن سورس ها دیده ایم که تصمیم گرفته ایم محصولی تجاری که از 0 توسط خود ما نوشته شده است را ارائه دهیم. اصلا واژه های شما یکطرفه است شما خود می گویید PHP و ASP مقوله ای جداست و هر بار با اوپن سورس واژه PHP را همراه می کنید در ASP.NET بسیاری سیستم Open Source وجود دارد که کافی است اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید .

من اول از همه رفتار دوستانم رو نقد کردم. و خوشحالم که دوستانم هیچ کدام از گفته های من ناراحت نشده و همگی موافق گفته های من هستند و البته ممکنه مخالفت هایی هم داشته باشن که خودشون میان و مطرح میکنن
    حضور برای آگاه سازی و حتی تبلیغات مفیده ولی تا حد امکان باید از تخریب هم دوری کنیم.
    با عرض پوزش از شما بنده هیچ چیزی در این مورد در پست های شما ندیدم جز اینکه بنده را نقد کردید .

من بخش مدیریت فروشگاه ساز آوا رو دیدم و با آشنایی کاملی که از پرستا دارم فقط میتونم بگم که از نظر امکانات در مقابل پرستاشاپ هنوز راه درازی در پیش دارید.
    همه فروشگاه ساز های موجود راه دراز در پیش دارند چون پرستا هم خیلی از امکاناتی که باب میل بنده باشد را ندارد .

یک توصیه دوستانه هم به شما میکنم. راهی که شما دارید میرید در ایران رفته شده. چندین اسکریپت فروشگاه ساز مطرح شدند و بعد از مدتی محو شدند. هزینه نگه داری یک اسکریپت در ایران بسیار بالاست و بعد از مدتی متوجه خواهید شد که با 400 تومان هزینه اولیه راهی به پیش نخواهید برد چون هزینه های جانبی این اسکریپت بسیار بیشتر خواهد بود. تحقیقات و به روز بودن و آشنایی با فنون روز هزینه های زیادی برای شما خواهد داشت و علت این که پرستاشاپ موفق شده این به روز بودن رو حفظ کنه درامدهای حاصله از مارکت خودش هست.
    تفکر گروه آوا و فروشگاه ساز آوا غیر از چیزی است که شما فکر می کنید و بنده برای فکر شما نیز احترام قائلم گذشت زمان همه چیز را مشخص می کند .

شاید بهتر باشه دانش و تخصص خودتون رو در گسترش این اسکریپت برای نیازهای خاص متمرکز کنید و به دنبال بازارهای متوسط و کوچک نباشید تا به سرونوشت موارد مشابه دچار نشید. اصولن زبان asp زبان مناسبی برای ورود به این رقابت نیست و php و همینطور متن باز بودن گزینه مناسب تری است. این گفته به شکل واضحی در دنیای امروزی مشاهده میشه ولی با این حال این فقط یک نظر بود و بس و ممکنه اشتباه باشه.
    بنده باز هم به نظر شما احترام می گذارم بارها بحث شده است بنده یک PHP کار بوده ام اگر در انجمن های MajidOnline / Persiantools / barnamenevis/
    یوزر J4vad را پیدا کنید و پست ها را مشاهده کنید بنده جزو گسترش دهنده های AJA Portal / IranNuke / Opencart بوده اما و بعد از 3 سال تلاش متوالی متوجه ضعف های بسیار زیاد PHP شده ام و الان می توانم بگویم ASP.NET به مراتب بالاتر از PHP ایستاده است و چند عامل انتخاب بنده را تغییر داده است که در ASP.NET وجود دارد "سرعت پیشرفت ، وجود برنامه هایی بی شمار که از آن پشتیبانی می کنند ، امنیت مثال نزدنی آن ، ضمائم زیادی که در این زبان وجود دارد ، انعطافپذیری آن که حتی می توانید PHP را در کد نویسی ASP.NET خود جای دهید ، وجود یک برنامه بسیار قوی مانند Visual Studio و وجود یک دیتابیس Engine قوی مانند SQL Server که با ASP.NET به طور 100 سازگاری دارد ، راحی که شما رفتید بنده 7 سال پیش آغاز کردم و هم اکنون نادم و پشیمان هستم که اینقدر وقت خود را صرف زبانی کردم که جلوی خیلی از پیشرفت های بنده را گرفت .

موفق باشید .
    ویرایش توسط J4vad : 2013-12-03 در ساعت 17:19

20. کاربر زیر به خاطر این پست از J4vad تشکر کرده است :

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین