نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: چطور می شه واسه یه ویژگی از محصول دو تا مقدار به صورت همزمان انتخاب کرد.

0 بار تشکر شده در 0 پست

چطور می شه واسه یه ویژگی از محصول دو تا مقدار به صورت همزمان انتخاب کرد.

سلام؛
    می خواستم بدونم چطور می شه هنگام تعریف محصول در بخش "ویژگی ها" برای یه ویزگی دو مقدار انتخاب کرد.
    در حالت پیش فرض اجازه نمی ده.

هدفم از این کار اینه که وقتی روی یه شاخه ایی کلیک می کنیم در بخش "ناوبری لایه ایی"، ترکیبات و ویژگی ها، سمت چپ لیست می شند، اون وقت کاربر می گه مثلا" محصولاتی که
    سایزشون m هست رو می خوام نشون بدم؛

اگه من بتونم به یه ویژگی دو مقدار بدم یعنی یه محصول از یه ویزگی دو تا مقدار داشته باشه مثلا" از ویژگی "زبان" دو مقدار "انگلیسی" و "فارسی" رو داشته باشه اون وقت اگه کاربر از سمت چپ در ناوبری لایه ایی، انگلیسی رو فقط انتخاب کرد اون محصول می یاد و اگه انگلیسی رو انتخاب نکرد و فارسی رو انتخاب کرد باز هم اون هم محصول بیاد.

[برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

ایران نشر آواتار ها
    1,047 بار تشکر شده در 539 پست
    ctrl+کلیک بر روی موارد مورد نیاز را امتحان کن
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

3. کاربر زیر به خاطر این پست از ایران نشر تشکر کرده است :

s8990 

0 بار تشکر شده در 0 پست
    آره، امتحان کردم؛ نشد.

می تونم این کاری که گفتم رو با ترکیبات پیاده سازی کنم؛ اما ترکیبات برای حق انتخاب دادن به کاربر درست شده نه برای گفتن اینکه این محصول این ویژگی ها رو داره؛ رو این حساب جالب نمی شه.

تو قسمت ویژگی ها، همون طور که تو عکس قبلی گذاشتم، اومدن یه کادر متنی گذاشتن و گفتن به غیر از کومبو باکس می تونی هر چی دوست داری تو این کادر متنی بنویسین؛ نوشتن دو تا ویژگی در این کادر، در قسمت ویژگی های محصول نشون داده می شه اما هدف من یعنی فیلتر کردن بر اساس ویژگی ها رو برآورده نمی کنه.

64 بار تشکر شده در 31 پست
    ویژگی فقط یک مورد هست نمیشه یک محصول دو تا ویژگی باهم داشته باشه. شما باید از ترکیب ها استفاده کنید.
    اونجا یک مورد داره تولیدکننده ترکیبات بعد می تونید مثلا بگید این محصولم دوتا سایز داره s , l
    یه توضیح کامل تو ipersta هست که چطور تعریفش کنی.

6. کاربر زیر به خاطر این پست از sepidehy تشکر کرده است :

s8990 

0 بار تشکر شده در 0 پست
    حرف شما کاملن درست و منطقیه.

وقتی روی یه شاخه یا زیر شاخه کلیک می شه؛ لیست محصولات اون شاخه نمایش داده می شه؛ حالا یه ماژولی هست بنام "ناوبری لایه ایی"؛ کاری که این ماژول انجام می ده اینه که می یاد یه فیلتر گذاری بر اساس انتخاب های کاربر روی همون محصولات لیست شده، انجام می ده.

برای اینکار یه کادری در سمت چپ محصولات نمایان می شه و داخلش همون ویژگی ها و ترکیباتی هست که برای محصول تعریف کردیم.

حالا کاری که کاربر می کنه اینه که می گه من فقط می خوام محصولاتی رو ببینم که سایزشون l هست؛ در این حالت فقط محصولاتی از اون شاخه لیست می شه که این ویژگی رو داشته باشه.

سوال و هدف من هم دقیقا" همین جاست.

می خوام یه طوری بشه که اگه کاربر از ویژگی "زبان فیلم" گزینه ی "فارسی" رو زد تمام فیلم هایی که زبانشون فارسی هست نمایش داده بشه و در عین حال اگه کاربر اینبار زبان فرانسه رو زد باز همون فیلم قبلیه نمایش داده بشه.

البته نمی خوام این حالت رو توسط ترکیبات پیاده سازی کنم؛ چون در این صورت هنگامی که کالا به کاربر نشون داده می شه یه قستی هست که نوشته زبان فیلم؛ در کنارش یه پنجره ی باز شو هست که توش سه تا مقدار قرار داره یعنی فارسی، انگلیسی و فرانسه. این به کاربر این رو می فهمونه که تو برای خرید این کالا سه تا گزینه پش رو داری یا می تونی فیلم فارسی رو بخری یا فرانسه و یا با زبان انگلیس.

ولی اصلا" هدف من این نبود من می خواستم بگم این فیلم به تنهایی سه تا زبان داره. بهترین روش برای پیاده سازی اینکار استفاده از ویزگی های کالاست که متاسفانه پرستا نمی زاره در یک زمان برای یک کالا، از یک ویژگی چند مقدار قرار داد.

خب آخه چرا؟!!! یه سری از ویژگی ها واسه کالا هستند که چند تا مقدار دارند مثلا" یه فیلم می تونه هم زبان انگلیسی داشته باشه هم فارسی و هم فرانسه؛ خب آخه واسه چی اینکار رو کردن.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو خوب رسونده باشم.
    ممنون.
    ویرایش توسط mahdi5121 : 2015-11-14 در ساعت 13:53

64 بار تشکر شده در 31 پست
    الان متوجه شدم
    تو انجمن خود پرستاشاپ مثل آی پرستا چک کنید اگر پاسخ نبود و همجین امکانی نداشت می تونید ماژول سفارش بدید

153 بار تشکر شده در 113 پست
    می خوام یه طوری بشه که اگه کاربر از ویژگی "زبان فیلم" گزینه ی "فارسی" رو زد تمام فیلم هایی که زبانشون فارسی هست نمایش داده بشه و در عین حال اگه کاربر اینبار زبان فرانسه رو زد باز همون فیلم قبلیه نمایش داده بشه.
    دو تا ویزگی درست کنید
    فارسی . انگلیسی
    اگر محصول فارسی بود گزینه بله را انتخاب کنید اگر نبود گزینه ناموجود
    برای انگلیسی هم به همین روش
    ممکنه این طوری به خواستتون برسید (امتحان نکردم)

10. کاربران زیر به خاطر این پست از Ramin1022 تشکر کرده اند :

ramtin2025 آواتار ها
    1,261 بار تشکر شده در 527 پست
    سلام
    روشی که گفته شد ممکنه جواب بده. در نهایت اگه نتونستید به هدفتون برسید در بازارچه پرستاشاپ تیکت بذارید ، ماژولی برای این منظور قبلا نوشته شده

موفق باشید
    پول، کثیف تر از اونه که هدف یک انسان واقعی باشه
    >> انسان باشیم <<

12. کاربران زیر به خاطر این پست از ramtin2025 تشکر کرده اند :

0 بار تشکر شده در 0 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin1022 نمایش پست ها
    دو تا ویزگی درست کنید
    فارسی . انگلیسی
    اگر محصول فارسی بود گزینه بله را انتخاب کنید اگر نبود گزینه ناموجود
    برای انگلیسی هم به همین روش
    ممکنه این طوری به خواستتون برسید (امتحان نکردم)
    آخه خروجی خوب نمی شه؛ توی تصویری که ضمیمه کردم دو تا فیلد زبان هست که پشت سر هم تکرار شده؛ این اصلا" جالب نیست؛
    خوب اینه که توی یه سطر بنویسه: "زبان --> انگلیسی، فارسی"

بهترین کار همینه که یه ماژولی باشه که بزاره من واسه محصولم برای یه ویژگی چند تا مقدار تعیین کنم و خروچیش هم با کاما (یا هر چی دیگه) از هم جدا بشه.

با اینکه با کاما از هم جدا شده ولی اون ویژگی های جدا شده، پشت پرده هر کدوم یه ویژگی هستند که می تونند تو فیلتر گذاری(ناوبری لایه ایی) شرکت کنند. واسه من این فیلتر گذاری مهمه وگرنه خیلی راحت می شد به جای انتخاب ویژگی، از همون قسمت تعریف ویژگی واسه محصول، توی کادر به صورت دستی مثلا" نام زبان ها رو می نوشتم و با کاما هم جدا می کردم ولی می گم اینطوری اون ویژگی که به صورت دستی نوشتم توی فیلتر گذاری شرکت نمی کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin2025 نمایش پست ها
    سلام
    روشی که گفته شد ممکنه جواب بده. در نهایت اگه نتونستید به هدفتون برسید در بازارچه پرستاشاپ تیکت بذارید ، ماژولی برای این منظور قبلا نوشته شده

موفق باشید
    ممنونم.

ویرایش توسط mahdi5121 : 2015-11-14 در ساعت 17:44

153 بار تشکر شده در 113 پست
    آخه خروجی خوب نمی شه؛ توی تصویری که ضمیمه کردم دو تا فیلد زبان هست که پشت سر هم تکرار شده؛ این اصلا" جالب نیست؛
    تو اون تصویر شما به جای دو تا "زبان" مینویسید
    "زبان فارسی"
    "زبان انگلیسی"

که مقدارهاش "دارد" یا "ناموجود" هست