نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: پیشنهاد استفاده از عبارت "عدم رضایت از خدمات" به جای عبارت های "دزدي" و "کلاه برداری"

rezaonline.net آواتار ها
    1,302 بار تشکر شده در 554 پست

پیشنهاد استفاده از عبارت "عدم رضایت از خدمات" به جای عبارت های "دزدي" و "کلاه برداری"

با سلام خدمت دوستان و با عرض پوزش بابت اینکه چند لحظه ای وقتتون رو میگیرم
    حقیقتا برخودم لازم دونستم همچین تاپیکی ایجاد کنم
    اخیرا در انجمن های متعدد متاسفانه شاهد چنین تاپیکهایی در مورد سرویس دهندگان و برنامه نویسان هستیم و احتمالا با اومدن تابستان چنین تاپیک هایی افزایش پیدا میکنند
    لازم موارد رو اعلام کنم

اگر چنانچه شخصی / شرکتی ، در قبال هزینه ای که شما دادید به شما هیچ گونه خدماتی ارائه نداد اسمش دزدی نیست ، اسمش "عدم سرویس دهی" هست
    دزد به کسی خطاب میشه که میاد پول شما رو میگیره و هیچ رد و نشونی از خودش به جا نمیگذاره ، نه اسمی نه دسترسی درصورتیکه شما دانسته میرید از یک شرکت و یا شخص خرید و سفارشی انجام میدید به هر دلیلی که به شما سرویس داده نشد نمیتونید اون رو دزد خطاب کنید چون اون شرکت/شخص نیومده که پول شما رو سرقت کنه ، خودتون پولتون رو واریز کردید براش بابت یک کاری

اگر چنانچه شخصی/شرکتی در قبال هزینه پرداختی شما ، سرویسی ارائه داد اما شما از سرویس مورد نظر راضی نبودید اسمش "کلاه برداری" نیست اسمش عدم رضایت از سرویس دهی هست
    لذا چنانچه لازم دونستید تاپیکی ارائه دهید با عنوان "عدم رضایت" مطرحش کنید که بعدا آن شرکت/شخص بعد از حل مشکلش با شما ، دچار سابقه بد نشه
    دیده شده برای یک هزینه ای که معمولا زیر 100 تومن هست اعتبار یک شرکت چند ساله رو با یک تاپیک و بحث هایی طولانی زیر سوال میبرید و مطمئنا در آینده کاری اون شرکت/شخص تاثیر منفی میگذارید

همه شرکت ها و اشخاصی که کار برنامه نویسی انجام میدهند قطعا مشتری ناراضی دارند و قطعا مشتری های راضی نیز دارند ، قرار نیست هر مشتری که ناراضی بود با تهمت های سنگین ، در دادگاههای مجازی (اخیرا انجمن ها شبیه دادگاههای مجازی شده اند و مجازاتشان علنی شده و هیات منصفه هایی همگانی پیدا کرده اند) شروع به حکم کردن در مورد یک مجموعه شخص ویا شرکت بکند.

من تاپیکهایی هم دیده ام که خیلی با لحن مناسب در مورد عدم رضایت کاری از یک مجموعه ، ایجاده شده اند و بسیار مودبانه انتقاد و توصیه و تذکر خود را به کاربران اعلام کرده اند

همچنین پیشنهاد میکنم سه لینک زیر را مطالعه کنید
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

پوزش بابت اینکه وقت شما عزیزان را در این ماه مبارک گرفتیم .
    طاعات و عبادات قبول
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید] | [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

2. کاربران زیر به خاطر این پست از rezaonline.net تشکر کرده اند :

rahintaxir آواتار ها
    1,865 بار تشکر شده در 1,026 پست
    تعبیر شما رو در این مورد قبول دارم و نظر شما رو در مورد عنوان «عدم رضایت از خدمات» برای استفاده در این چنین مسائلی رو به جا می دونم منتها بنده با اساس این تاپیک ها مشکل دارم و بنده اعتقاد دارم که نباید چنین تاپیک هایی زده بشه چون در 99.99% موارد به مشکل بر می خورن و از حوزه اصلی مطلب خارج می شن حتی در این چند مورد آخر که به احتمال قوی شاهد چنین تاپیک هایی بودید کار به فحش و ناسزاگویی رسیده
    من برگشتم! دوباره می سازمت شاپکیپر :d

4. کاربران زیر به خاطر این پست از rahintaxir تشکر کرده اند :

abalfazl آواتار ها
    976 بار تشکر شده در 381 پست
    با سلام
    قبلا هم پیشنهاد داده بودم امکان ایجاد چنین تایپکهایی برداشته شود و در صورت نیاز هم مستندات برای مدیران ارسال شود و تایپک از طریق مدیر مربوطه ایجاد شود

اگر لازم دیدند چنین تایپکی ایجاد شود

تایپکهای شکایت هم شدند مثل صفحات پاپ آپ تا شاپکیپر را باز میکنی
    50 تا تایپک شکایت و کلاهبرداری و دزدی باز میشه

6. کاربران زیر به خاطر این پست از abalfazl تشکر کرده اند :

32 بار تشکر شده در 20 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط abalfazl نمایش پست ها
    با سلام
    قبلا هم پیشنهاد داده بودم امکان ایجاد چنین تایپکهایی برداشته شود و در صورت نیاز هم مستندات برای مدیران ارسال شود و تایپک از طریق مدیر مربوطه ایجاد شود

وقتی یکی بیخودی برای خودش امتیاز منفی میده خودش علامه دهرم میدونه و متاسفانه اعتراض هم که میشه طرفی که حق باهاشه بن میشه دیگه تاپیک شکایت نزنیم که چی بشه!!متاسف5انه یکسری در این انجمن هستند که افکار دیکتاتوری دارند باید یک فکری به حال خودشون بکنن چون افراط اول از همه خودشون نابود میکنه البته به دوستمون اقای یزد ایران برنخوره ولی هرکسی نمیتونه جای حق بشینه و قضاوت کنه البته به شما هم برنخوره که دست به امتیاز منفیتون بالاست!!اونم در موارد یکه اصلا در حوزه شما نیست!!

mobomas آواتار ها
    520 بار تشکر شده در 225 پست
    با چنین تاپیکهایی و با عنوان پیشنهادی استارتر موافقم

به نظرم وقتی لزوم چنین تاپیکهایی مشخص میشه که شخص از پیمانکار مربوطه خدمات میگیره و بعد کیفیت خدمات رو در حد مطلوب نمیبینه ، یا اصلا خدماتی دریافت نمیکنه . درحالیکه هزینه رو پرداخته

شخص پیمانکار که میدونه طبق قانون جدید شاپکیپر هیچ تاپیک گزارشی از کار بی کیفیتش ایجاد نخواهد شد ، به همون روال ادامه میده

نفر بعدی رو هم سرکیسه میکنه و بعدی و بعدی ....

مدیران هم یکی یکی باید بشینن مستندات شاکی رو بخونن !

در صورتیکه اگر کارفرما صادقانه دلیل نارضایتی و مشکلش با پیمانکار رو بگه در خرید افراد بعدی کمک زیادی کرده

قضاوت رو به کاربران بسپاریم . نه به مدیران

این موضوع همه جا هست . مثلا در پونیشا که خدمات فروخته میشه کارفرما نظرشو در سوابق پیمانکار درج میکنه
    در دیجیکالا که کالا فروخته میشه مشتریان نظر خودشونو در مورد جنس بیان میکنن

به نظرم هیچ وقت و هیچگاه نباید راه انتقاد و شفاف سازی رو بست . بلکه باید فرهنگ سازی بشه که انتقادات اولا صادقانه باشه ، دوما با مدرک و سند و سوما مودبانه و با کمال ادب
    ویرایش توسط mobomas : 2016-06-21 در ساعت 13:33
    معنای زندگی برای من دو چیز است . آزادی و بانویی که دوستش دارم

9. کاربران زیر به خاطر این پست از mobomas تشکر کرده اند :

کاربر خاطی amiri113 آواتار ها
    1,552 بار تشکر شده در 772 پست
    البته الان ديگه کار از اين موضوع هم گذشته.
    شبيه تگزاس شده. فيلمای 20 سال پيش
    جايزه برای کسی که از فلانی خبر بياره حالا جايزه پرداخت ميشه يا نه ؟
    ولی در کل. پيشنهاد خيلی خيلی خوبی هست.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

البته الان ديگه کار از اين موضوع هم گذشته.
    شبيه تگزاس شده. فيلمای 20 سال پيش
    جايزه برای کسی که از فلانی خبر بياره حالا جايزه پرداخت ميشه يا نه ؟
    ولی در کل. پيشنهاد خيلی خيلی خوبی هست.

11. کاربر زیر به خاطر این پست از amiri113 تشکر کرده است :

121212 

Ali.Sh آواتار ها
    3,152 بار تشکر شده در 1,301 پست
    در درجه اول که از آقای رضا شیخله برای این تاپیک تشکر ویژه دارم و پیشنهاد میکنم این تاپیک به بخش مسائل مربوط به انجمن انتقال پیدا کنه و از اونجا که بسیار موضوع مهمی هست ، تاپیک مهم باشه !

ضمنا این نکته رو غافل نشید که دسته ای از این افراد که تاپیکهای تند با عنوان کلاهبرداری و دزدی و غیره میزنند صرفا هدفشون باج گیری و باج خواهی و تحت فشار قرار دادن سرویس دهنده هست و اصلا مفهوم مدیون شدن رو درک نمیکنند و براشون حلال حرومی معنی نداره.

بنابر این من هم تاکید میکنم و موافق هستم شرایط و ضوابطی مشخص بشه که اصطلاحا نه سیخ بسوزه و نه کباب.
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید][برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]
    LAMP | CI/YII/Laravel/Phalcon | HTML/CSS/JS/JQuery | WP/PS/IPS | Android/Java

13. کاربران زیر به خاطر این پست از Ali.Sh تشکر کرده اند :

rezaonline.net آواتار ها
    1,302 بار تشکر شده در 554 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahintaxir نمایش پست ها
    تعبیر شما رو در این مورد قبول دارم و نظر شما رو در مورد عنوان «عدم رضایت از خدمات» برای استفاده در این چنین مسائلی رو به جا می دونم منتها بنده با اساس این تاپیک ها مشکل دارم و بنده اعتقاد دارم که نباید چنین تاپیک هایی زده بشه چون در 99.99% موارد به مشکل بر می خورن و از حوزه اصلی مطلب خارج می شن حتی در این چند مورد آخر که به احتمال قوی شاهد چنین تاپیک هایی بودید کار به فحش و ناسزاگویی رسیده
    ببینید نمیشه جلوی تاپیک های نارضایتی رو گرفت ، اما هر چیزی باید از راهش و اصولش پیش بره
    همانطور که تایید هم میکنند همانطور هم مثلا میشه سایت و مجموعه مورد نظر رو نقد کرد
    بطور مثال مثلا من برنامه نویس اگر کاری برای آقای x انجام دادم و مثلا تاخیر طولانی مدتی در ارائه داشتم ایشون حق دارند در جایی که در مورد بنده نظر داده شده اعلام کنند که کارشون رو با تاخیر انجام دادم تا افراد دیگر هم مطلع بشوند
    بهرحال این بازخورد فعالیت هر شخصی هست و همانطور که مشتری راضی دارد مشتری ناراضی نیز دارد پس نمیشه صورت مساله رو پاک کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط abalfazl نمایش پست ها
    با سلام

همینطوریش مدیران در مدیرت سایت وقت زیادی میگذارند و در اصل هیچ هزینه و دستمزدی نمیگیرند
    اینکه تبدیل بشوند به قاضی مسلما مسئولیت بیشتری براشون ایجاد میشه و چه بسا شاهد این باشیم که قضاوتشون هم بعنوان شکایت مطرح بشه بازم
    که مثلا فلان مدیر در حق ما کوتاهی کرد

من حرفم این نیست که اینجا تبدیل به دادگاه بشه اینکه هر کی ناراضی هست شروع کنه به شکایت
    حرفم این هست اگر نارضایتی هست تا حد ممکن مسالمت آمیز رفع گردد بدون درج در جایی
    و اگر واقعا مجموعه ای در ارائه خدماتش کوتاهی کرد اطلاع رسانی بشه

الان متاسفانه درج تاپیک شده اسلحه و عبارت یا اینکارو میکنی یا توی انجمن تاپیک میزنم شده اسلحه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Sh نمایش پست ها
    در درجه اول که از آقای رضا شیخله برای این تاپیک تشکر ویژه دارم و پیشنهاد میکنم این تاپیک به بخش مسائل مربوط به انجمن انتقال پیدا کنه و از اونجا که بسیار موضوع مهمی هست ، تاپیک مهم باشه !

ضمنا این نکته رو غافل نشید که دسته ای از این افراد که تاپیکهای تند با عنوان کلاهبرداری و دزدی و غیره میزنند صرفا هدفشون باج گیری و باج خواهی و تحت فشار قرار دادن سرویس دهنده هست و اصلا مفهوم مدیون شدن رو درک نمیکنند و براشون حلال حرومی معنی نداره.

بنابر این من هم تاکید میکنم و موافق هستم شرایط و ضوابطی مشخص بشه که اصطلاحا نه سیخ بسوزه و نه کباب.
    سلام ، خواهش میکنم ، ممنون از حمایتتون
    دقیقا مصداق حرفهام جمله آخرتون بود
    جوری بشه که نه سیخ بسوزه نه کباب

15. کاربر زیر به خاطر این پست از rezaonline.net تشکر کرده است :

Ali.Sh 

حمید. آواتار ها
    486 بار تشکر شده در 269 پست
    اولین کاری که باید قبل از دریافت هر سرویس و کالایی انجام بشه به نظرم مشورته تا بعدا به مشکل برنخوریم همانطور که بنده قبلا برخوردم و از یک میلیون فقط 500 هزار تومان برگشت داده شد هر چند هیج جایی هم اسمی از ایشون نبردم (متاسفانه یا خوشبختانه) لذا اصل اولی مشورته تو همین انجمنها مخصوصا شاپ کیپر که بنده واقعا از کاربران صادق آن کمال تشکر رو دارم(کاربر کاذب هم پیدا میشه به هر حال)
    با تغییر عناوین کاملا موافقم اصلا گذشته از هر چیزی ادب حکم میکنه اینطور باشه و تا جایی که میشه باید صبر رو فراموش نکنیم(مثل بنده که دقیق یکسال صبر کردم حالا خوب یا بد)اما به اقتضاء هر شخصی صبر رو فراموش نکینم تا دریافت سرویس و خدمات مقابل...
    عبارت های مذکور واقعا ذهنیت کاربران نسبت به فرد غاقل رو خراب میکنه حالا شاید از عمد نبوده منتهی به خاطر یکسری مسائل نتونسته انجام بده چه بسا سعی خودش رو هم کرده..
    گذشته از اینها خراب کردن فرد با انتقاد اشتباه گرفته نشه خود انتقاد کردن رو هم خوبه یادبگیریم اصلا بعضی ها پول همین انتقاد کردنهای به جا رو دارن می خورن

17. کاربر زیر به خاطر این پست از حمید. تشکر کرده است :

rahintaxir آواتار ها
    1,865 بار تشکر شده در 1,026 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    با چنین تاپیکهایی و با عنوان پیشنهادی استارتر موافقم

به نظرم وقتی لزوم چنین تاپیکهایی مشخص میشه که شخص از پیمانکار مربوطه خدمات میگیره و بعد کیفیت خدمات رو در حد مطلوب نمیبینه ، یا اصلا خدماتی دریافت نمیکنه . درحالیکه هزینه رو پرداخته

شخص پیمانکار که میدونه طبق قانون جدید شاپکیپر هیچ تاپیک گزارشی از کار بی کیفیتش ایجاد نخواهد شد ، به همون روال ادامه میده

نفر بعدی رو هم سرکیسه میکنه و بعدی و بعدی ....

مدیران هم یکی یکی باید بشینن مستندات شاکی رو بخونن !

در صورتیکه اگر کارفرما صادقانه دلیل نارضایتی و مشکلش با پیمانکار رو بگه در خرید افراد بعدی کمک زیادی کرده

قضاوت رو به کاربران بسپاریم . نه به مدیران

این موضوع همه جا هست . مثلا در پونیشا که خدمات فروخته میشه کارفرما نظرشو در سوابق پیمانکار درج میکنه
    در دیجیکالا که کالا فروخته میشه مشتریان نظر خودشونو در مورد جنس بیان میکنن

به نظرم هیچ وقت و هیچگاه نباید راه انتقاد و شفاف سازی رو بست . بلکه باید فرهنگ سازی بشه که انتقادات اولا صادقانه باشه ، دوما با مدرک و سند و سوما مودبانه و با کمال ادب
    همون طور که جناب Ali.Sh گفتن در برخی از موارد ممکنه طرف عمداً بخواد وجه طرفی رو که باهاش مشکل داره رو تخریب کنه پس این قضیه ای که شما میگید نمی تونه درست باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaonline.net نمایش پست ها
    ببینید نمیشه جلوی تاپیک های نارضایتی رو گرفت ، اما هر چیزی باید از راهش و اصولش پیش بره
    همانطور که تایید هم میکنند همانطور هم مثلا میشه سایت و مجموعه مورد نظر رو نقد کرد
    بطور مثال مثلا من برنامه نویس اگر کاری برای آقای x انجام دادم و مثلا تاخیر طولانی مدتی در ارائه داشتم ایشون حق دارند در جایی که در مورد بنده نظر داده شده اعلام کنند که کارشون رو با تاخیر انجام دادم تا افراد دیگر هم مطلع بشوند
    بهرحال این بازخورد فعالیت هر شخصی هست و همانطور که مشتری راضی دارد مشتری ناراضی نیز دارد پس نمیشه صورت مساله رو پاک کرد

همینطوریش مدیران در مدیرت سایت وقت زیادی میگذارند و در اصل هیچ هزینه و دستمزدی نمیگیرند
    اینکه تبدیل بشوند به قاضی مسلما مسئولیت بیشتری براشون ایجاد میشه و چه بسا شاهد این باشیم که قضاوتشون هم بعنوان شکایت مطرح بشه بازم
    که مثلا فلان مدیر در حق ما کوتاهی کرد

من حرفم این نیست که اینجا تبدیل به دادگاه بشه اینکه هر کی ناراضی هست شروع کنه به شکایت
    حرفم این هست اگر نارضایتی هست تا حد ممکن مسالمت آمیز رفع گردد بدون درج در جایی
    و اگر واقعا مجموعه ای در ارائه خدماتش کوتاهی کرد اطلاع رسانی بشه

الان متاسفانه درج تاپیک شده اسلحه و عبارت یا اینکارو میکنی یا توی انجمن تاپیک میزنم شده اسلحه

سلام ، خواهش میکنم ، ممنون از حمایتتون
    دقیقا مصداق حرفهام جمله آخرتون بود
    جوری بشه که نه سیخ بسوزه نه کباب
    ببینید این کاری که الان انجام میشه (یعنی حذف تاپیک) رو به هیچ عنوان نمیشه برداشت پاک کردن صورت مسئله رو به اون نسبت داد. بنده با انتقاد مشکلی ندارم و عقیده م اینکه تا انتقاد نباشه هیچ کاری درست پیش نمیره ولی باید به این صورت باشه که مثلاً شخصی از بنده خدماتی رو دریافت کرده و بنده نتونستم خدمات رو با کیفیت مطلوب ارائه کنم حالا طرف مقابل سه راه داره:
    1. اول میتونه بیاد در تاپیک بنده و با رعایت ادب و احترام عدم رضایت خودشو اعلام کنه
    2. از امتیاز بازارچه بنده کم کنه و امتیاز منفی بهم بده
    3. اگه احساس می کنه که بنده ازش کلاه برداری کردم (یعنی بدترین نوع بروز مشکل بین ارائه دهنده و گیرنده خدمات) رسماً به دادگاه بره و علیه بنده شکایت کنه.
    که این روش ها به نظر بنده منطقی تر تا راه اندازی تاپیکی که در 99.99% موارد به جنجال کشیده می شه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Sh نمایش پست ها

در مورد انتقال تاپیک صحیح فرمودید و تاپیک رو منتقل کردم
    اون قسمتی رو که بولد کردم دقیقاً حرف دل بنده بود
    ویرایش توسط rahintaxir : 2016-06-21 در ساعت 18:08 دلیل: اصلاح غلط املایی

19. کاربران زیر به خاطر این پست از rahintaxir تشکر کرده اند :